مشاغل زبان انگلیسی

دوزبانه‌ها در چه حرفه‌هایی می‌توانند فعالیت کنند

دوزبانه ها در چه حرفه‌هایی می‌توانند فعالیت کنند؟

امروزه فعالیت های کاری گوناگون باعث شده است افرادی که به مسلط به زبان دوم هستند از موقعیت شغلی خوبی در داخل کشور و خارج از کشور برخوردار شوند. افراد دوزبانه یک قدم از دیگر افراد جلوتر هستند زیرا  امروزه اکثر کارفرماها به دنبال اسخدام افراد دوزبانه در بخش های گوناگون کاری مخصوصا بخش کاری خود هستند.

شاید برای خیلی ها این سوال وجود داشته باشد که دوزبانه ها در چه حرفه‌هایی می‌توانند فعالیت کنند؟ تلسط بر زبان دوم علاوه بر پیدا کردن شغل، در بخش های گوناگون زندگی مانند مسافرت، ارتباطات اجتماعی، سلامت روانی و… از مزایای فراوانی برخوردار است. حال چه به دنبال شغل تمام وقت بگردید یا فقط قصد کسب درامد داشته باشید. با دانستن یک زبان خارجی میتوانید شانس خود را برای پیدا کردن کار مناسب افزایش دهید. آکادمی واژه سعی نموده تا در ادامه به معرفی شغل‌های مناسب برای افراد دو زبانه بپردازید.

 

کارمند امور بین الملل در شرکت‌ها

با توجه به افرایش ارتباطات بین‌المللی در حوزه کسب و کار وجود یک کارشناس زبان انگلیسی به عنوان مترجم و رابط بین المللی در شرکت‌ها از اهمیت فراوانی برخوردار است. فارغ التحصیلان زبان انگلیسی علی الخصوص ادبیات زبان انگلیسی به دلیل آشنایی بیشتر با اصطلاحات زبان انگلیسی قادر به کسب این نوع مشاغل هستند. اگر افراد از انگیزه بالایی در یادگیری برخوردار باشند با به دست آوردن تخصص لازم به صورت تجربی در این حیطه می‌توانند به عنوان نماینده شرکت در سفرها و ماموریت‌ها حضور داشته باشند.که در این صورت به آنها حقوق و مزایای بیشتری تعلق می‌گیرد.

 

مهماندار

مهانداران در تمامی سفرها دارای نقش گسترده‌ایی هستند زیرا از نشان دادن صندلی به مسافران تا گفتن مسائل امنیتی بر عهده آنها است. بنابراین در چنین شرایطی آنها باید کاملا به زبان خارجی تسلط داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو با مسافران ارتباط برقرار کنند. زبان‌هایی که بعد از زبان انگلیسی یادگیری آنها در این شغل مهم است عبارت اند از:

 • فرانسه
 • اسپانیایی
 • چینی
 • عربی
 • ایتالیایی
 • ترکی استانبولی
 • یونانی

زبان انگلیسی مشاغل

تدریس یا معلمی

یکی از دغدغه‌های فارغ التحصیلان زبان انگلیسی تدریس به عنوان معلم و دبیر رسمی در مدارس دولتی است که اکثر افراد بر این باورند که آموزش و پرورش با داشتن یه نگاه فرهنگی نیازی به جذب و استخدام فارغ التحصیلان زبان انگلیسی از دانشگاه غیر را ندارد اما اگر به سهمیه بندیه آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش در سال‌های گذشته توجه کنید.

مشاهده می‌کنید که برای فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان انگلیسی سهمیه خاصی درنظر گرفته شده است. با توجه به موضوعات گفته شده اگر علاوه بر چند زبانه بودن از مهارت‌های تدریس نیز برخوردار باشید شما می‌توانید هم در داخل و هم در خارج از کشور در بخش آموزش و پرورش مشغول به کار شوید.

 

مترجمی زبان انگلیسی

یکی دیگر از مشاغلی که افراد می‌توانند به صورت تخصصی آن انجام دهند مترجمی است. فرد مترجم می‌تواند به صورت شخصی یا کارمندی مشغول به کار شود. اگر فرد مترجم قصد داشته باشد تا به صورت شخصی کار انجام بدهد می‌تواند به صورت غیر رسمی با شرکت‌های دارالترجمه یا خدمات دانشجویی همکاری کند.

در این صورت با ترجمه متون فرد می‌تواند بابت هر صفحه با توجه به موضوع و… مبلغی را دریافت کند. یکی از مزایای این شغل این است که افراد می‌توانند حجم کاری را با توجه به کار خود کاهش یا افزایش دهند.

به این نکته نیز توجه کنید که مترجمی به صورت خصوصی معایبی را نیز شامل می‌شود که این معایب عبارت اند از:

 • بیمه و مزایا و بازنشستگی ندارد
 • امنیت شغلی ندارد
 • درآمد ثابت و تضمین شده‌ای ایجاد نمی‌کند
 • رقیبان بسیاری دارد
 • درآمد به شرط صرف ساعات کاری بیشتر، افزایش می‌یابد.

 

شغل مترجمی به صورت رسمی می‌تواند درآمد بهتر و بیشتری برای فرد مترجم فراهم آورد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند با کسب مدرک مترجمی رسمی قوه قضائیه از طریق قبولی در آزمون‌ها به همین نام به عنوان یک مترجم رسمی قوه قضائیه مشغول به کار شوند

 

خبرنگاری در خارج از کشور

اگر اهل ماجراجویی و ریسک هستید می‌توانید با توجه به دانش زبانی خود وارد این حرفه شوید. خبرنگاران بیشتر در میان زلزله و سیل و جنگ قرار دارند به همین دلیل هرچه سواد زبانی آنها بیشتر باشد در تهیه خبر موفق‌تر هستند. زیرا اگر افراد با زبان مادری خودشان صحبت کنید آنها راحت تر و بهتر با شما ارتباط برقرار می‌کنند.

 

مدیر فروش بین المللی

اگر شما توانایی متقاعد کردن دیگران را به همراه مهارت چند زبانی دارید این شغل گزینه مناسبی برای شما است. اکثر شرکت‌ها به صورت دائم در حال خرید و فروش در سطح بین‌الملی می‌باشند از آنجایی که این نوع از مذاکرات دچار پیچیدگی است در این شرایط مدیران فروش می‌توانند به راحتی مهارت‌های خود را نشان دهند. در اکثر موارد افراد به دلیل سختی و دقیق بودن کارشان در این مشاغل حقوق و مزایای بالایی را کسب می‌کنند. برای بدست آوردن این شغل باید آمادگی مسافرت‌های خارجی و مذاکره با افراد دیگر را داشته باشید.

 

دوزبانه‌ ها در چه حرفه‌ هایی می‌توانند فعالیت کنند؟

مدیر بازرگانی

افراد به عنوان یک مدیر بازرگانی در کمپین‌های بازاریابی از وضایف متعددی برخوردارند که این وظایف عبارت‌اند از:

 • برنامه ریزی
 • تبلیغات
 • روابط عمومی
 • سازمان رویداد
 • توسعه محصول
 • توزیع
 • پژوهش

 

امروزه بسیاری از سازمان‌ها دارای بخش‌های بازاریابی هستند که این موضوع به این معنی است که افراد می‌توانند با وجود دوزبانه بودن در بخش خصوصی و دولتی در حوزه‌های خرده فروشی و رسانه‌ها تا سازمان خیریه شروع به کار کنند.

شما به عنوان یک مدیر بازرگانی باید قادر به انجام کارهایی که در قسمت پایین گفته شده باشید

 • برقراری ارتباط با مخاطبان هدف و ایجاد و توسعه روابط با مشتری
 • کمک به برنامه‌های بازاریابی، بازاریابی مستقیم و کمپین ها
 • برای طراحی مواد بازاریابی مانند بروشورها و تبلیغات، با آژانس های خلاق داخلی یا خارجی همکاری نزدیک داشته باشید
 • نسخه بازاریابی را برای کمپین‌های آنلاین و چاپی بنویسید و تصحیح کنید
 • تولید محتوای خلاقانه، از جمله فیلم‌ها و پست‌های وبلاگ
 • سازماندهی و شرکت در رویدادهایی مانند کنفرانس‌ها، سمینارها، پذیرایی‌ها و نمایشگاه‌ها
 • منبع و حمایت مطمئن
 • توزیع مؤثر مواد بازاریابی را ترتیب دهید
 • نگهداری و به روز رسانی پایگاه داده های مشتریان

 

کارمند بانک

کارمند بانک مسئول انجام معاملات بانکی با افراد متفاوت است. آنها وجه نقد را برداشت می‌کنند، صورت حساب‌های بانکی را تهیه می‌کنند و….. که به دلیل ماهیت شخصی بانک کارمندان دوزبانه می‌توانند به مشتریان این اطمینان را بدهند که نیاز‌های پولی آنها را کاملا درک می‌کنند و تمامی کارهای آنها را درست و دقیق انجام می‌دهند..

 

نماینده خدمات مشتری

نماینده خدمات مشتری با افراد زیادی تعامل دارد که دائم در حال برقراری ارتباط با آنها است به طور مثال نمایندگان فروش می‌توانند به سوالات افراد پاسخ دهند، به شکایات آنها رسیدگی کنند و ……. بنابراین افراد دو زبانه می‌توانند به مشتریانی که به یک زبان دیگر صحبت می‌کنند خدماتی مشابهی ارائه دهند .

 

پرستاری

در شرایطی که افراد نیاز به کمک‌های درمانی دارند ناخودآگاه استرس نیز به سراغ آنها می‌آید. اضطراب افراد در چنین شرایطی که با زبان بقیه افراد نیز آشنا نیستند دو چندان می‌شود. که در چنین موقعیتی وجود یک پ پرستار دو زبانه در کادر درمان بسیار کمک کننده است. و همچنین می‌تواند باعث کاهش استرس و درک بیشتر از نوع درد و.. بیمار شود.

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

از ۱ تا ۵ ستاره به ما امتیاز بدید.

میانگین رتبه / 5. تعداد امتیازات کاربران:

امتیازی داده نشده، اولین نفری باشید که ثبت امتیاز می‌کنید

لینک کوتاه این مطلب:
https://vaajehacademy.com/?p=2504

آخرین مطالب

مشاغل زبان انگلیسی

دوزبانه ها در چه حرفه‌هایی می‌توانند فعالیت کنند؟ امروزه فعالیت های کاری گوناگون باعث شده است افرادی که به مسلط به زبان دوم هستند از

اشتراک در شبکه‌های اجتماعی:
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در print
Print