دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای دانشجویان پزشکی و پزشکان

فهرست مطالب

English for Medical Students

دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای دانشجویان پزشکی و پزشکان (English for Medical Students and Doctors)

شرکت در دوره زبان انگلیسی پزشکی برای پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، دانشجویان پزشکی و سایر متخصصان پزشکی که مادام در محیط  بیمارستان، آزمایشگاه، مراکز جراحی و عکسبرداری، با افراد مختلف از قبیل پرسنل، بیماران، همکاران و… سر و کار دارند یک دوره ضروری می باشد. در این دوره ها، همانند سایر دوره ها مشاغل خاص، واژگان و اصطلاحات تخصصی مرتبط با زمینه پزشکی آموزش داده می شوند، انگلیسی پزشکی بر روی مهارت های زبانی و ارتباطی متمرکز می باشد که پزشکان، کادر درمان و تمامی افرادی که به نحوی با این حوزه در ارتباط هستند می توانند با بکارگیری این مهارت های زبانی، ارتباطات موثرتری داشته باشند.

در این دوره ها خواهید آموخت:

در این دوره ها، بر تقویت تمام جنبه های زبان انگلیسی از جمله تلفظ، دستور زبان و مهارت های عملکردی شرکت کنندگان تمرکز می شود. از آن جایی که تمامی دوره های انگلیسی برای مشاغل، متناسب با نیازهای روز افراد طراحی می شوند، بنابراین به محض ایجاد هرگونه تغییر در جنبه های مختلف دنیای کار و تجارت، موارد لازم جهت رویارویی افراد با تغییرات به وجود آمده در دوره ها اعمال می شود و مطالب مدام در حال به روزرسانی می باشند.

استفاده از پنج عنصر ارتباط خوب:

  1. ارتباط کلامی
  2. ارتباط از طریق گوش دادن (سماعی)
  3. ارتباطات غیر کلامی
  4. مدیریت صدا (لحن)
  5. آگاهی فرهنگی

 

تسلط بر زبان انگلیسی تخصصی تا چه میزان برای دستیابی به اهداف پزشکی حائز اهمیت است؟

زبان انگلیسی و اهمیت یادگیری آن در دنیای امروز غیرقابل انکار است. امروزه لازمه ی یافتن و حفظ شغل، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می باشد. حال آن که افراد، علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی عمومی (General English) می بایست بر زبان تخصصی رشته خود نیز آگاه باشند. بنابراین، یک پزشک باید از نظر دانش زبانی در سطح مطلوب و معقولی قرار داشته باشند تا بنواند حتی دشوارترین متون پزشکی را بخواند و درک درستی از آن ها را داشته باشد.

و همچنین میبایست مهارت شنیداری و درک مطلب بالایی داشته باشد تا بتواند با همکاران خود در کشور های دیگر بدون دغدغه ارتباط برقرار کند. از آنجایی که پزشکان و کادر پزشکی به طور کلی با سلامت جان افراد سر و کار دارند، کوچکترین سوءتفاهم و یا سهل انگاری ممکن است منجر به مرگ شود و یا ایجاد صدمات جبران ناپذیری را برای افراد به وجود آورد. پس باید زبانی مشترک در سراسر دنیا وجود دداشته باشد تا مردم برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آن استفاده کنند. از این رو اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در جهان امروز نه تنها بر هیچ کس پوشیده نیست، بلکه روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود.

از آنجایی که پزشکان در تمام طول تحصیلات آکادمیک و همچنین در محیط حرفه ای خود مدام و بدون وقفه با زبان انگلیسی سر و کار دارند، این دوره نیاز های ارتباطی پزشکان را در سطح آکادمیک و حرفه ای بر آورده خواهد ساخت.

همچنین با تحلیل و بررسی پرسش نامه جمع آوری شده از دانشجویان پزشکی و حتی پزشکان نشان داده شده که بین مهارت های مرتبط با زبان انگلیسی و سایر مهارت های آن ها، تفاوت و فاصله زیادی وجود دارد. اکثر پاسخ دهندگان بر لزوم معرفی دوره ها و کارگاه های آموزشی زبان انگلیسی برای پزشکان و دانشجویان پزشکی تاکید کردند تا بتوانند نیاز های ارتباطی خود را برآورده کنند.

تیم آکادمی زبان های خارجی واژه با شناخت و در نظر گرفتن نیاز های افراد در حوزه های مختلف، دوره های ویژه مشاغل را طراحی کرده است تا افراد بدون داشتن دغدغه و نگرانی محدودیت زبانی، در سریع ترین زمان ممکن زبان تخصصی خود را زیر نظر متخصصین این حرفه بهبود بخشند و در زمینه کار و تجارت خود جهش موثری داشته باشند.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.