دوره زبان انگلیسی برای مکاتبات تجاری

فهرست مطالب

Commercial Correspondence

دوره زبان انگلیسی برای مکاتبات تجاری (English for Commercial Correspondence)

“مکاتبات تجاری” به معنای تبادل اطلاعات در قالب نوشته شده برای فرآیند فعالیت های تجاری می باشد. مکاتبات تجاری می تواند بین سازمان ها، درون سازمان ها یا بین مشتریان و سازمان ها انجام شود. به بیان دیگر، این مکاتبات وسیله ارتباطات کتبی دنیای کار و تجارت می باشد؛ در نتیجه، تسلط بر نحوه صحیح مکاتبات به منظور ایجاد و حفظ ارتباطات مؤثر، امری حیاتی به شمار می آید.

دوره زبان انگلیسی برای مکاتبات تجاری، تمرین نوشتار انگلیسی شما را برای نوشتن مکاتبات تجاری بهبود می بخشد و در پایان آنچه در نامه ها و ایمیل های تجاری خود می نویسید باب میلیتان خواهد بود. طی این دوره زبان انگلیسی، به روند صحیح نوشتن، انواع مکاتبات، نحوه پاسخگویی به نامه های الکترونیکی، استفاده از لحن مناسب در مکاتبات، اشاره به خطاهای رایج در مکاتبه، دستور زبان و مشکلات نوشتاری پرداخته خواهد شد.

لحن نوشتار می تواند بسیار مهم باشد و برروی احساسی که مردم با خواندن نامه های شما پیدا می کنند تاثیر گذار باشد؛ در نتیجه آشنایی با باید ها و نباید های آن از مسائلی است که پرداختن به آن ضروری می باشد.

تجزیه و تحلیل دستور زبان و ساختار جمله ها در نوشتار نیز از مواردی است که باید در برنامه های آموزشی گنجانده شوند همچنین هر جلسه مثال های قبلی و تمرین های نوشتاری که برای کلاس انجام شده است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شما رفته رفته برای نوشتن انواع مختلف ایمیل و نامه آماده خواهید شد. ایمیل هایی از قبیل طرح یک پرسش، درخواست از شخصی برای انجام کاری، طرح شکایات، اطلاع اخبار خوب و یا ناخوشایند و …

فرآیند استفاده و سازماندهی مکاتبات شما شامل تفکر در مورد آنچه که می نویسید و سپس طرح ایده ها در یک قالب کلی می باشد؛ در واقع درستی یا نادرستی جزء به جزء مکاتبات شما مورد بررسی قرار می گیرد. به علاوه، برای هر بخش از ایمیل یا نامه برخی از عبارات یا جملات مرتبط ارائه خواهند شد. این عبارات برای موارد مختلف از شروع مکاتبه، اطلاع رسانی، پرسش تا پایان دادن به گفت و گو با لحن مودبانه مورد استفاده قرار می گیرند.

مهارت نوشتاری شما، پس از شرکت در دوره های زبان انگلیسی برای مکاتبات تجاری در مقایسه با ابتدای دوره، تفاوت چشمگیری خواهد داشت. نتیجه نهایی، روشن تر شدن نوشته شما خواهد بود، ارباب رجوع احترام و اعتبار بیشتری برای نامه ها و ایمیل های شما قائل خواهند شد و دارای مشکلات ارتباطی کمتری خواهید بود. اعتماد به نفس بیشتری برای مکاتبه خواهید داشت و دیگر ترسی از دریافت و ارسال نامه های رسمی تجاری نخواهید داشت.

گذراندن این دوره های برای افرای که حرفه آن ها مدیریت، تجارت، موارد مرتبط با دبیرخانه ها و یا مشاغلی که برای بقا نیازمند مکاتبات حرفه ای می باشند لازم و ضروری می باشد.

خلاصه مباحث اصلی تحت پوشش در این دوره ها:
 • زبان مورد استفاده در تجارت، وضوح مطالب، نحوه بیان، اصطلاحات تخصصی
 • مشخصات نامه های تجاری، طرح و نمای کلی، نحوه جلب توجه مطلوب
 • معنی کلمات، واژگان، پسوند ها و پیشوند ها
 • نامه های طرح پرسش و پاسخ به آن ها، نامه های استعلامی از نوع بخشنامه و…
 • نامه های نقل قول، برآورد ها و مناقصه ها
 • نوشتن جملات کامل، دسته بندی موضوعات، توالی منطقی
 • نحوه پاسخ به نامه ها و ایمیل های دریافتی، نحوه پاسخ به متقاضیان غیر حرفه ای
 • نحوه نامه نگاری بین کارمندان، هشدارها و تبریک ها
 • اهداف اصلی نامه های فروش، اصطلاحات فروش، بررسی موارد منجر به معامله فروش
 • ویژگی اساس نامه های فروش، نحوه اقناع و سایر اطلاعات ضروری مرتبط
 • تایید سفارشات، استقبال از مشتریان جدید، ایجاد روابط موفق و کارآمد
 • نحوه پاسخگویی به شکایات موجه و غیرموجه
 • بررسی علل وقوع شکایات و نارضایتی ها
 • تفاوت بین نامه های شخصی و نامه های اجتماعی و نحوه نگارش آن ها

خواهد شد.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.