مقدمه

زبان انگلیسی تخصصی برای ارائه، راهی است برای انتقال اندیشه‌ها و دانش خود با هدف تاثیرگذاری بر روی مخاطب. احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در حضور افراد دیگری به ارائه بپردازید؛ در این راه مسائل بسیاری مانند استرس، عدم آشنایی با روش‌های اثرگذار شروع، خاتمه دادن به ارائه، عدم آمادگی و آشنایی کامل با موضوع ارائه، لحن و فن بیان نادرست، نداشتن تسلط کلامی و بسیاری موارد دیگر از جمله موانعی هستند که سد راه یک سخنرانی تاثیرگذار خواهند بود.

محیط کاری، فضایی است که سخنرانی از عناصر جدا ناشدنی آن است. کارمندان و افراد شاغل بارها در قالب گزارش وضعیت پروژه، گزارش بودجه، جلسات برنامه‌ریزی سالانه، گزارش تجزیه و تحلیل امور مالی و حتی فروش و بازاریابی‌های داخلی و خارجی بارها با چالش گزارش دهی به صورت ارائه‌ای کامل و جامع مواجه  می‌شوند.

درباره زبان انگلیسی تخصصی برای ارائه و سخنرانی

با گسترش روزمره عرصه تجارت بین‌المللی، تجّار و فعالان این حوزه  بیش از پیش برای برقراری ارتباط موثر اهمیت قائل هستند. در حوزه تجارت بین المللی سخنرانی یا ارائه در صادرات، واردات و یا حتی صرفا معرفی کالا امری معمول است. از آنجا که زبان انگلیسی مبنای بسیاری از معاملات در عصر حاضر است، برخورداری از توانایی سخنرانی به زبان انگلیسی می‌تواند در تجارت و شغل شما امری حیاتی به شمار رود.

دوره آموزش زبان انگلیسی تخصصی برای ارائه و سخنرانی با استفاده از کتاب انگلیسی برای ارائه دادن، که جزو مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، آموزش داده می‌شود. ارائه دادن در شرکت‌ها، آن هم به زبان انگلیسی بسیار رایج است و بسیاری از شرکت‌ها برای گسترش کار خود در سطوح جهانی، نیاز به کارمندانی با دانش انگلیسی دارند و یا در صورت نیاز، به برگزاری دوره‌های مرتبط با نیاز کارمندانشان می‌پردازند.

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان  مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدای کار نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for Presentations)

در دوره زبان انگلیسی تخصصی برای ارائه و سخنرانی شما با مطالب بسیاری آشنا خواهید شد که با این آموزش‌ها، می‌توانید بسیاری درست‌تر و کاربردی‌تر با ارائه مطالب بپردازید. این مطالب شامل:

 • نحوه آماده سازی مطلب
 • ساختار جامع سخنرانی
 • نحوه معرفی خود و موضوع ارائه
 • خوش‌آمدگویی به مخاطبان
 • نحوه جلب توجه مخاطبان
 • زبان بدن و به کارگیری از آن
 • راهکارهای مقابله با استرس
 • اصطلاحات و عبارات تخصصی
 • تاکید بر نکات مهم
 • ارائه آمار و ارقام
 • نحوه صحبت از تضادها و شباهت‌ها
 • انواع عناصر بصری و ارائه آن
 • توصیف گراف‌ها و چارت‌ها
 • مدیریت بخش پرسش و پاسخ
 • پیش بینی پرسش‌ها/ سوالات احتمالی
 • نحوه صحیح پاسخ به پرسش‌ها
 • راهکارهای جمع‌بندی ارائه و اختتامیه اثرگذار

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 6 فصل است که تمامی مراحل ارائه و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. مبحث‌هایی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌شود:

 • خوش آمد گویی به مخاطبان، معرفی خود و موضوع و غلبه بر اضطراب
 • آموزش زبان بدن و نکاتی برای ارائه محتوا به انگلیسی زبانان
 • آموزش ابزار ارائه، استفاده از اعداد تقریبی و ارائه تصویری به صورت مناسب
 • ارائه چارت‌ها و جدول‌ها و تفسیر جدول‌ها و تصاویر
 • نتیجه گیری درست و اصولی در پایان ارائه و آموزش تکنیک‌های لازم
 • پاسخگویی به سوالات در انتهای جلسه

مزایای زبان انگلیسی تخصصی برای ارائه و سخنرانی

این دوره مناسب چه کسانی است؟

افراد زیادی هستند که در حوزه کاری خود نیاز به برقراری ارتباط بین المللی دارند و یا تمایل دارند برای پیشرفت بیشتر، به حوزه بین المللی ورود کنند. انگلیسی زبان بین المللی است و شما برای یادگیری بیشتر در حوزه فعالیت خود نیاز به یادگیری آن دارید؛ از طرفی دیگر شما نیاز به شرکت در جلسات متعددی برای ارائه بهتر خود و ارتقای جایگاه شغلی خود دارید. تمام موارد گفته شده بیانگر نیاز جدایی ناپذیر به یادگیری زبان انگلیسی برای پیشرفت شغلی است. اما اگر بخواهیم به طور خاص بگوییم این دوره مناسب چه کسانی است باید از مدیران، سمت‌های بالای اداری، سرپرست بخش‌های مختلف، کارمندانی که کارشان مرتبط با بخش‌های بین امللی است، افرادی که کارشان به صورت جمعی و ارتباطی است مانند بخش‌های مارکتینگ، بازاریای و فروش و … نام ببریم.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

پس از اتمام دوره، شرکت‌کنندگان به مجموعه‌ای از توانمندی‌های مفید و موثر در زمینه سخنرانی در جلسات بین‌المللی و انگلیسی دست خواهند یافت. شرکت‌کنندگان قادر خواهند بود:

 • در جلسات و مذاکرات انگلیسی به شکل حرفه‌ای ارائه دهند
 • با اعتماد به نفس بالا در کنفرانس‌های آنلاین، غیر حضوری و بین المللی شرکت کنند
 • با مشتریان در موقعیت‌ها و شرایط گوناگون مذاکره کنند
 • اسلایدها و ارائه‌های مناسب برای حوزه‌های مختلف تولید کنند
 • با باید‌ها و نباید‌های شروع و خاتمه دادن به سخنرانی اشراف کامل داشته باشند
 • پروپوزال‌ها و طرح‌ها تجاری را به موثر‌ترین شکل ارائه دهند

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.