زبان انگلیسی ویژه صنعت گردشگری

(English for International Tourism)

مقدمه

اگرچه در دنیای جدید تقریبا همه کسب‌وکارها از مرزهای بومی خارج شده و به حوزه‌های بین‌المللی راه یافته‌اند؛ اما صنعت گردشگری، این خصوصیت را بیشتر از مشاغل دیگر دارد. گردشگری با ارتباط با فرهنگ‌های مختلف و رفت‌و‌آمد به نقاط مختلف جهان گره خورده است و این ویژگی، دانستن زبان انگلیسی را برای شاغلان در این حوزه با‌اهمیت می‌کند.

«دوره زبان انگلیسی ویژه صنعت گردشگری» دوره زبانی است که به‌شکل اختصاصی توسط آکادمی واژه  برای شاغلان در این حوزه برقرار شده و به آنها کمک می‌کند تا بتوانند کسب‌و‌کار خود را فراتر از مرزها گسترش دهند.

درباره زبان انگلیسی ویژه صنعت گردشگری

دوره‌های زبان ویژه مشاغل، صنعت گردشگری به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شرکت‌کنندگان را با مهارت‌ها و دانش زبانی لازم برای برقراری ارتباط موثر در صنعت گردشگری آشنا می‌کنند. این دوره‌ها به‌طور خاص برای افرادی که در بخش گردشگری کار می‌کنند یا می‌خواهند کار کنند، مانند راهنمایان تور، کارکنان هتل، آژانس‌های مسافرتی و مهمانداران طراحی شده‌اند.

کتاب‌های مختلفی برای آموزش زبان تخصصی در این رشته نگارش شده است. در این میان مجموعه کتاب‌های «انگلیسی برای جهانگردی بین‌المللی» (English for International Tourism)، مجموعه‌ای کامل است که به‌طور خاص برای زبان‌آموزان در زمینه گردشگری طراحی شده است. این مجموعه شامل سه جلد کتاب است که هر کدام بر جنبه‌های مختلف یادگیری زبان انگلیسی برای اهداف گردشگری تمرکز دارند.

وجود عکس‌ها و نقشه‌های محبوب‌ترین کتاب‌های راهنمای جهان در این کتاب، انگیزه زیادی به زبان‌آموزان برای توسعه یادگیری اصطلاحات تخصصی و به‌دست‌آوردن اعتماد‌به‌نفس در مهارت‌های حرفه‌ای مورد نیاز در صنعت گردشگری می‌دهد.

کتاب دیگری که در این حوزه تدریس می‌گردد، مجموعه کتاب‌های آکسفورد با نام Oxford English for Careers: Tourism است. این کتاب‌ها در سه جلد برای دانشجویان و یک جلد برای معلمان نگارش شده‌اند.

گردشگری به سه سطح تقسیم می‌شود: تأمین، برخورد و مدیریت. این کتاب‌ها در هر یک از این سطوح، واژگان، زبان و مهارت‌هایی را که دانش‌جویان برای برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و همکاران خود نیاز دارند را توسعه می‌دهد.

 • Tourism 1 (Provision) به حوزه‌های گردشگری مرتبط با ایجاد، ترویج و فروش محصولات گردشگری معمولی مانند پروازها و تعطیلات می‌پردازد.
 • ( Encounters) Tourism 2 به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند تا دانشی را که برای ارتباط رو‌در‌رو با گردشگران و مسافران نیاز دارند، به دست بیاورند.
 • Tourism 3 (مدیریت) زبان مورد نیاز برای بحث و گفتگو و کار با موضوعات گردشگری در سطح مدیریتی پایه را پوشش می‌دهد.

 

ویژگی‌های این دوره آموزشی زبان انگلیسی ویژه صنعت گردشگری  به‌شرح زیر است:

 • ارائه اطلاعات معتبر در زمینه صنعت گردشگری
 • تدوین محتوا بر اساس حوزه‌ها و موضوعات مختلف مرتبط با این صنعت
 • آموزش زبان انگلیسی به‌شکل عملی با تکیه بر لغات، گرامر، اصطلاحات و….
 • کمک به توسعه توانایی‌های گفتاری، شنیداری و نگارش افراد شرکت‌کننده در دوره

پیش‌نیاز ها

دوره زبان انگلیسی گردشگری برای همه افرادی که به‌نحوی با این کسب‌و‌کار در ارتباط هستند، مناسب است. برای شرکت در این دوره لازم است مهارت‌های زبان در سطح مبتدی (pre-intermediate) باشد تا بتوانید از این آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل بیشترین بهره را ببرید.

لازم به ذکر است که قبل از تشکیل دوره، از تمام شرکت‌کنندگان امتحان تعیین سطح گرفته می‌شود. تنها افرادی می‌توانند در این دوره شرکت کنند که در آزمون تعیین سطح پذیرفته شوند.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for International Tourism)

اهداف، کارکردها و کاربردهای علمی دوره زبان ویژه انگلیسی ویژه صنعت گردشگری را می‌توان به‌صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 1. افزایش مهارت زبان انگلیسی دانشجویان در زمینه‌های مرتبط با گردشگری.
 2. توسعه واژگان و عبارات خاص مورد استفاده در صنعت گردشگری.
 3. بهبود مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن دانشجویان.
 4. افزایش اعتماد‌به‌نفس شرکت‌کنندگان به تعامل با گردشگران کشورهای مختلف.
 5. تجهیز دانشجویان به توانایی حل مشکلات مختلف ایجاد‌شده در سفر گردشگری.
 6. افزایش درک و تفسیر افراد از متون مرتبط با گردشگری.
 7. فراهم‌آوردن فرصت‌های شغلی بهتر و پیشرفت شغلی در این زمینه

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 15 فصل است که تمامی مباحث در ارتباط با گردشگری و مباحث مرتبط با آن را بیان کرده است و با تمرین ها، سوالات و آزمون ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می پردازد. مباحثی که در این دوره آموزش داده میشود شامل موارد زیر است:

 • انواع مسافر
 • ارتباط تلفنی
 • انواع رستوران ها
 • اسکان
 • فرودگاه
 • کشتی های کروز
 • مسافرت با قطار
 • مسافرت با اتوبوس
 • اجاره خودرو
 • نحوه پرداخت
 • دریافت پول
 • صرافی
 • هزینه ها
 • هشدار های مربوط به جرم و جنایت
 • بیماری در سفر

مزایای زبان انگلیسی ویژه صنعت گردشگری

این دوره مناسب چه کسانی است؟

دوره آموزشی «زبان انگلیسی برای صنعت گردشگری» برای افرادی مناسب است که در صنعت گردشگری فعالیت می‌کنند و یا قصد فعالیت دارند و نیاز به ارتباط با مشتریان یا همکاران انگلیسی‌زبان دارند. این افراد می‌توانند شامل کارکنان هتل، راهنمایان تور، آژانس‌های مسافرتی، کارکنان رستوران و غیره باشند. این دوره برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شرکت‌کنندگان، با تمرکز بر واژگان و عبارات رایج در صنعت گردشگری طراحی شده است.

اگر قصد دارید در این صنعت وارد شوید و یا حوزه کار خود را به مجامع بین‌المللی گسترش دهید، زبان انگلیسی ویژه صنعت گردشگری که توسط آکادمی واژه برقرار می‌شود، کمک زیادی به شما خواهد کرد.

آکادامی واژه، علاوه بر برقراری دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت گردشگری، دوره‌های زبان تخصصی سایر مشاغل را نیز به‌شکل منعطف و قابل برنامه‌ریزی ارائه می‌دهد. فرقی نمی‌کند در چه کسب‌وکاری مشغول باشید، در هر حال می‌توانید زبان تخصصی مورد نیاز خود را در بین پکیج‌های آکادمی واژه پیدا کنید و به‌شکل خصوصی، نیمه‌خصوصی و حتی سازمانی از آن بهره ببرید.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

پس از اتمام دوره آموزشی، شرکت‌کنندگان پایه محکمی در زبان انگلیسی برای گردشگری بین‌المللی به‌دست خواهند آورد. آنها قادر خواهند بود با اطمینان خاطر با گردشگران کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند، به سؤالات آنها پاسخ دهند، توصیه‌هایی ارائه کنند و مشکلات مختلفی را که ممکن است در صنعت گردشگری ایجاد شود، مدیریت کنند.

شرکت‌کنندگان همچنین، توانایی بیشتری در درک و تفسیر متون مرتبط با گردشگری، مانند بروشورها، وب‌سایت‌ها و راهنمای سفر خواهند داشت.

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.