دوره کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی ویژه اصول و فنون مذاکره

(English for Negotiation)

مقدمه

تمامی ما روزانه در حال تلاش برای دستیابی به پیشرفت‌هایی در زمینه شخصی و گروهی هستیم. حال این پیشرفت بدون وجود نیازمندی‌های اولیه ممکن نخواهد بود. یکی از این نیازمندی‌ها دانش اصول و فنون مذاکره است. مذاکره روشی است که با استفاده از آن به راحتی و با کمترین هزینه می‎توانید اختلافات خود را با دیگران حل نمایید. به این ترتیب بدون اینکه بخواهید استرس‌های مشاجره را تحمل نمایید، به یک نتیجه قابل قبول خواهید رسید؛ و این یکی از تفاوت‌‌های افرد موفق با سایرین است.

گاهی اوقات لازم است برای موفقیت کمی بلند پرواز تر باشید، اگر بخواهید فعالیت و یا تجارت خود را به آن سوی مرزها گسترش دهید، باید توانایی ارتباط موثر با آنها را داشته باشید. مهم نیست فعالیت شما بزرگ باشد یا کوچک، مهم این است که بتوانید از توانایی‌های خود برای پیشرفت استفاده نمایید. بدیهی است برای این امر باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشد. اما آیا انگلیسی که در گردشگری و معاشرت‌های اجتماعی کاربرد دارد، می‎تواند به شما کمک کند تا یک مذاکره را به زبان انگلیسی پیش ببرید و به موفقیت برسانید؟ از سویی دیگر، آیا صرفا دانش انگلیسی می‎تواند به شما کمک کند تا در این زمینه موفق عمل کنید؟

این طور به نظر می‎رسد که برای موفقیت در این امر باید دو ویژگی برتر و مهم داشته باشید. در مرحله اول باید اصول و فنون مذاکره را بدانید و در مرحله بعدی باید بتوانید آنها را به زبان انگلیسی بیان کنید. شما برای این منظور به دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره نیاز خواهید داشت.

درباره دوره کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی ویژه اصول و فنون مذاکره

دوره کوتاه مدت آموزش زبان ویژه اصول و فنون مذاکرات دوره ای در جهت بهبود عملکرد افرادی که باید به طور مستمر در محیط حرفه ای مذاکرات موثر به زبان انگلیسی داشته باشند و نیازمند اگاهی بیشتر در زمینه سناریوهای احتمالی برای داشتن مذاکره موفق می باشند.

بدیهی است که تجربه و دانش کافی هنگام مذاکره شانس تحت تاثیر قراردادن رقبا و افراد مرتبط به حوزه شغلی فرد را افزایش خواهد داد و این اصول و فنون به زبان انگلیسی بخش جدایی ناپذیر ارتباطات حرفه ای و شخصی افراد در دنیای مدرن امروز می باشد و نیاز افراد برای مذاکره به زبان انگلیسی بیش از هر زمان دیگری احساس میشود.

این دوره آموزشی با استفاده از کتاب انگلیسی برای اصول و فنون مذاکره که جز مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم را برای به پیش بردن مذاکرات به شکل صحیح و اصولی فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی جدیدی از موقعیت‌هایی است که ممکن است افراد در آن قرار بگیرند؛ بنابراین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی مذاکرات را به خوبی مدیریت کنند.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 7 فصل است که تمامی اصول و فنون مذاکره و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. مبحث‌هایی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تعیین اهداف و مذاکره موفق
 • اولویت بندی اهداف، ترسیم صورت جلسه و آشنایی با طرف مقابل
 • دعوت به جلسه، تغییرات لحظه آخری دستور جلسه و مقابله با آن، اهداف جلسات و حصول بهترین نتیجه
 • ارائه پیشنهادات، پاسخ به پیشنهادات و ادائه پیشنهادات متقابل
 • انواع مذاکرات، شفاف سازی موقعیت‌ها و برطرف نمودن تضاد ها
 • مدیریت تعارض‌ها و تفاوت‌ها، حل کردن مشکلات
 • نهایی کردن توافقات، راه اندازی برنامه‌ها و اختتامیه

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان محیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدای کار نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for Negotiation)

برخی از اهداف این دوره که در انتهای دوره شرکت کندگان بر آنها تسلط پیدا می‌کنند عبارتند از:

 • اماده سازی و دستور جلسه
 • آغاز و هدایت مذاکره
 • تنظیم جلسه و پبشبرد منطقی جلسه
 • جلوگیری و پیشگیری از ایجاد تشنج در جلسات
 • ارائه پیشنهادات به شیوه اصولی
 • چگونگی رسیدن به توافق و حفظ آن

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 7 فصل است که تمامی اصول و فنون مذاکره و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. مبحث‌هایی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تعیین اهداف و مذاکره موفق
 • اولویت بندی اهداف، ترسیم صورت جلسه و آشنایی با طرف مقابل
 • دعوت به جلسه، تغییرات لحظه آخری دستور جلسه و مقابله با آن، اهداف جلسات و حصول بهترین نتیجه
 • ارائه پیشنهادات، پاسخ به پیشنهادات و ادائه پیشنهادات متقابل
 • انواع مذاکرات، شفاف سازی موقعیت‌ها و برطرف نمودن تضاد ها
 • مدیریت تعارض‌ها و تفاوت‌ها، حل کردن مشکلات
 • نهایی کردن توافقات، راه اندازی برنامه‌ها و اختتامیه

مزایای دوره کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی ویژه اصول و فنون مذاکره

این دوره مناسب چه کسانی است؟

تمامی افراد که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصول و فنون مذاکره هستند؛ تفاوتی ندارد که موقعیت شغلی شما چه باشد و یا در چه شرکتی مشغول به کار هستید؛ اگر به دنبال پیشرفت شغلی و شخصی هستید باید بدانید چگونه به شکل اصولی و درست مذاکره نمایید و اهداف خود را به پیش ببرید.

دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره  (English for Negotiation)، برای همه افرادی که می‎خواهند روابط بین‌المللی خود را گسترش دهند، مفید خواهد بود. با توجه به اینکه در حال حاضر به طور چشمگیری با افزایش میزان ارتباطات مواجه هستیم، و عمده این ارتباطات از طریق زبان انگلیسی انجام می‎شود، به همین دلیل آموزش زبان انگلیسی به عنوان یکی از اولویت‎های تحصیلی و کاری معرفی می‎شود. هر چقدر در این زمینه مهارت داشته باشید، به همان میزان شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت.

از آنجا که افراد در زمینه‎های مختلف فعالیت دارند، بنابراین بهتر است آموزش زبان انگلیسی به صورت هدفمند انجام پذیرد. به طور مثال اگر قصد تنظیم قرار ملاقات و جلسات کاری را دارید، بهتر است به سراغ انگلیسی برای جلسات (English for meetings) بروید. اگر می‎خواهید سواد انگلیسی خود را در زمینه تنظیم و مدیریت مذاکرات بالا ببرید دوره‎های آموزشی انگلیسی برای اصول و فنون مذاکره  (English for negotiation) برای شما مناسب خواهد بود. بدین ترتیب به صورت هدفمند و سازمان‎دهی شده در مسیر خود حرکت خواهید کرد. آموزش‌ها از طریق برگزاری کلاس، کتاب و لوح‎های فشرده انجام خواهد شد.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

همانطور که بهتر می‌دانید انگلیسی زبان بین المللی است و شما تنها با یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند در حوزه جهانی پیشرفت کنید. به اتمام رساندن این دوره نتایج درخشانی را در حوزه کاری شما به ارمغان خواهد آورد. اما این نتایج محدود به حوزه کاری نخواهد بود و باعث اعتلای شخصی شما و آشنایی شما با دنیای گسترده بین المللی خواهد بود. نتایج این دوره به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

 • یادگیری روش اصولی برای برقراری ارتباطات
 • به ثمر رساندن جلسات و ملاقات‌های پیش‌ روی خود
 • افزایش بازدهی در روابط بین المللی
 • افزایش بازدهی در روابط داخلی
 • تقویت ارتباطات درون شرکتی و رساندن آن به سطح بین‌المللی
 • افزایش اعتبار شرکت

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.