مقدمه

از آنجا که لازمه‌ی پیشرفت و توسعه در هر حرفه ای، به ویژه پزشکی، توانایی برقراری ارتباط با نقاط مختلف جهان می باشد، به منظور برقراری ارتباطی موثر، تسلط بر زبانی واحد و جامع به عنوان یک وسیله و ابزار مشترک، مورد نیاز است. در هر حرفه ای، تسلط به زبان انگلیسی تخصصی، به عنوان ابزاری حیاتی به منظور رشد و پیشرفت در آن حوزه به شمار می آید و حرفه پزشکی نیز مستثنی از این نیاز نیست.

درباره زبان انگلیسی مختص پزشکان و دانشجویان پزشکی

پزشکی اهمیت بسیار بالایی در تمامی جوامع دارد و برای برقراری ارتباط با تمامی مراجعان غیر فارسی زبان، یادگیری زبان انگلیسی مختص پزشکان و دانشجویان پزشکی از واجبات است. مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات از پیشرفت‌های روز و همچنین شرکت در سمینارها و انجمن‌های بین‌المللی نیاز به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی است. به همین جهت، یادگیری زبان انگلیسی در سطح پیشرفته نیازی برای تمامی پزشکان و دانشجویان پزشکی است.

دوره زبان انگلیسی ویژه پزشکان و دانشجویان پزشکی به این منظور برای یادگیری فعالان این حوزه فراهم شده است تا کار را در حیطه پزشکی آسان‌تر نماید.

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم.

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدا  نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for Medical Students and Doctors)

از جمله کاربردهای اصلی این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش اعتماد به نفس در ایجاد ارتباط با بیماران و همکاران
 • افزایش آگاهی در ارتباط با نحوه صحیح استفاده از زبان مرتبط در پزشکی
 • آگاهی بیشتر از تفاوت های موجود هنگام برقراری ارتباط با مراجعانی که هم‌زبان شما نیستند
 • گسترش اطلاعات با آگاهی نسبت به زبان بین المللی
 • شکل گیری ارتباطات جدید با همکاران خود در سراسر دنیا

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

این دوره آموزشی با استفاده از کتاب انگلیسی برای مشاغل پزشکی که جز مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم را برای شرکت در جلسات و استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی را فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی جدیدی از موقعیت‌هایی است که ممکن است کارکنان در آن قرار بگیرند؛ بنابراین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی مکالمات را به خوبی مدیریت کنند.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 12 فصل است که تمامی مراحل و اطلاعات لازم در حوزه پزشکی و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد.  مباحثی که در این دوره آموزش داده می‌شود، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ارائه شکایات
 • کارورزی
 • دستورالعمل‌ها و روش‌ها
 • بیان توضیحات و اطمینان بخشی
 • ساز و کار استفاده از داروها
 • سبک زندگی
 • والدین و کودکان
 • ارتباطات
 • فعالیت در حوزه روانپزشکی
 • بیماری‌های بدون درمان و فوت بیماران
 • کار گروهی
 • تنوع شغلی

مزایای زبان انگلیسی مختص پزشکان و دانشجویان پزشکی

این دوره مناسب چه کسانی است؟

این دوره مختص تمامی پزشکان و دانشجویان پزشکی در رشته‌های مختلف است که آینده شغلی خود را در این حرفه متصور شده‌اند. همانطور که پیش‌تر بیان کرده‌ایم یادگیری زبان انگلیسی به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید با تمامی افراد به خصوص همکاران و استادان خود در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و امکان شرکت در مراسم‌های بین المللی و مهاجرت آسان شما را فراهم خواهد آورد.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

در این دوره، به تمام جنبه های زبان انگلیسی از جمله تلفظ، دستور زبان و مهارت های عملکردی شرکت کنندگان پرداخته می‌شود. از آن جایی که هیچ ارتباطی میان شرکت در دوره‌های زبان تخصصی ویژه پزشکان و دانشجویان پزشکی و میزان مهارت و تجربه شما در زمینه پزشکی وجود ندارد و حتی اگر از سطح زبان عمومی خوبی برخوردار باشید، این فرصت به شما داده می‌شود تا آشنایی با واژگان، عبارات، موقعیت ها و هر آنچه به زمینه پزشکی مربوط می‌شود، روابط خود را بهبود ببخشید.

پس از به پایان رسیدن این دوره شما به نتایج درخشانی دست پیدا می‌کنید و علاوه بر پیشرفت در حوزه شغلی، در حوزه فردی نیز دید گسترده‌تری پیدا خواهید کرد و دریچه اطلاعات و پیشرفت‌های دنیای امروز به روی شما باز خواهد شد. در پایان این دوره شما قادر خواهید بود در قسمت‌هایی مانند موارد زیر به کسب آگاهی بپردازید:

 • آموزش اصطلاحات طب داخلی و مفاهیم مرتبط با آن
 • اسامی و اصطلاحات مرتبط با انواع دارو ها زبان مرتبط با حوزه مامایی و زنان در پزشکی
 • اصطلاحات تخصصی در اورولوژی
 • زبان تخصصی مرتبط با حوزه گوش و حلق و بینی اصطلاحات و زبان مرتبط با جراحی پوست
 • عفونت های دستگاه تناسلی و …

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک مقابل اسکن و دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه

تعیین سطح آنلاین

برای شروع لطفا اطلاعات مورد نیاز زیر را وارد نمایید.