دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا

(English for Legal Professionals)

مقدمه

وکالت و حقوق در سراسر دنیا به عنوان یک حرفه‌ی لازم و ضروری شناخته می شود؛ که در کمک به چرخه بقا تاثیر مشخصی دارد و بدون وجود آن حقوق مالی و انسانی افراد اهمیت خود را از دست داده و نادیده گرفته می‌شود.

مقررات مربوط به وکالت و تجارت به دو بخش تقسیم می شوند:

 • تنظیم قانون کار توسط وکلان
 • نظارت متخصصان مستقل تجارت بر این صنعت

از آن جایی که وکلا باید با افراد و اقشار مختلفی در ارتباط باشند، به منظور برقراری این ارتباط به صورت موثر و پیشرفت در اقتصاد جهانی، تسلط به زبانی واحد به عنوان پل ارتباطی، لازم و ضروری است.

درباره دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا

این دوره آموزشی با استفاده از کتاب انگلیسی ویژه وکلا (English for Legal Professionals) که جزو مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم، برای شرکت در جلسات و استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی را فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی واقعی از موقعیت‌هایی است که ممکن است  وکلا در آن قرار بگیرند؛ بنابراین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی مکالمات را به خوبی مدیریت کنند.

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان  مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدا نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for Legal Professionals)

آکادمی واژه به منظور رفع نیاز و افزایش دانش تخصصی افراد، دوره‌های تخصصی مشاغل را برگزار می‌کند و دوره مختص وکیلان نیز با توجه به نیاز زبان آموزان  برگزار می‌شود. در بیان کاربردهای این دوره می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • تقویت بیان و ارائه اطلاعات به زبان انگلیسی
 • تبادل اطلاعات با همکاران
 • ایجاد توانایی مطالعه منابع جهانی به صورت تخصصی
 • تقویت دایره واژگان تخصصی مرتبط، افزایش مهارت خواندن و درک مطلب
 • طراحی برنامه آموزشی با در نظر گرفتن نیازهای روز دنیای کار و تجارت
 • نظارت و ارزیابی عملکرد کارمندان به زبان انگلیسی
 • تمرکز بر تقویت چهار مهارت اصلی به ویژه مهارت گفتاری

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 6 فصل است که تمامی مراحل مرتبط با صنعت داروسازی و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. هر فصل آن شامل گرامر، واژگان، مهارت شنیدن، مهارت خواندن و مباحث مختلف است و مطالب‌هایی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • راه اندازی کسب وکار (انواع کسب و کار، انتخاب کسب و کار درست و مسئولیت شرکت)
 • استخدام کارمندان (قرارداد کارمندان، اصلاحات در قرارداد و تنظیم استعفانامه)
 • خرید و فروش کالاها و خدمات (توافقات و قراردادهای فروش، اختلاف قراردادی، مقررات و شرایط حقوقی رایج)
 • محافظت مالکیت معنوی (حق چاپ، ثبت اختراع، علامت تجاری، آی پی آدرس، توافقات حقوقی و مالکیت آی پی آدرس در اینترنت)
 • ادغام‌ها و مالکیت‌ها (برنامه ریزی برای خرید، اساسنامه، تصدی گری مالی و تعهدنامه)
 • مدیریت ریسک و ورشکستگی (ارزیابی ریسک‌های حقوقی، علل و پیامدهای ورشکستگی، رویه‌های ورشکستگی، حقوق صحاب اثر و ورشکستگی‌های فردی)

مزایای دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا

این دوره مناسب چه کسانی است؟

دانش تخصصی زبان انگلیسی برای هر رشته‌ای الزامی است. با توجه به این دانش توانایی برقراری ارتباط و هم‌چنین مطالعه تخصصی برای افراد فعال در این حوزه افزایش پیدا می‌کند و دریچه‌ای برای ورود افراد به حوزه بین‌‌الملل خواهد بود؛ بنابراین گذراندن این دوره برای تمام وکلان، قضات و افرادی که در حوزه حقوق و یا فقه در شرکت‌ها یا موسسات مختلف مشغول به کار هستند و یا دانشجویانی که در این رشته به تحصیل پرداخته‌اند مناسب خواهد بود.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

یادگیری زبان انگلیسی تخصصی، گامی بزرگ برای فعالان تمامی حوزه‌ها خواهد بود؛ به طور کلی یادگیری مطالب مرتبط با حوزه شغلیتان باعث برتری شما نسبت به هم‌کارانتان است و بی‌شک باعث پیشرفت شغلی شما می‌شود، حوزه حقوق نیز مستثنی نیست. در پایان این دوره شما پیشرفت چشم‌گیری در موارد زیر خواهید داشت.

 • شرکت در مباحث حقوقی و به کارگیری واژه‌های تخصصی انگلیسی
 • انجام پژوهش‌‌ها و تحقیقات در زمینه حقوقی
 • ارائه اطلاعات مرتبط با حرفه وکالت به زبان انگلیسی
 • افزایش اعتماد به نفس هنگام ارتباط با همکاران و مشتریان
 • افزایش فرصت های شغلی بیشتر
 • گسترش فعالیت خود و یا شرکت حقوقی در حوزه بین الملل

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.