دوره تخصصی زبان انگلیسی ویژه حسابداران

(English for accounting)

مقدمه

حسابداری یکی از حرفه‌های مهم در دنیای تجارت است که با پیشبرد امور مالی، در نظم‌دهی بیشتر و افزایش بازدهی کارکنان نقشی تاثیرگذار دارد. برقراری ارتباط با همکاران و کارفرمایان داخلی و بین المللی در شناخت روش‌های نوین حسابداری از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. حال اگر یک شرکت دارای کارفرمایان بین المللی باشد؛ کارکنان آن نیازمند آگاهی نسبت به زبان انگلیسی و برقراری ارتباط به این زبان هستند؛ حسابداران نیز که وظایف مالی یک شرکت مانند توزیع درآمد، محاسبه هزینه‌ها و تهیه گزارش‌های مختلف را بر عهده دارند مستثنی نیستند.

درباره دوره تخصصی زبان انگلیسی ویژه حسابداران

کسانی که در حوزه حسابدای به فعالیت پرداخته اند و یا قصد دارند در این حوزه مشغول باشند بهتر می‌دانند که کوچک‌ترین ابهام و یا اشتباهی که ممکن است ناشی از برداشت نادرست باشد، خسارت‌های زیان باری بر جای گذارد. به خصوص حرفه حسابداری که مرتبط با ریاضی و دارای اصطلاحات فراوانی به زبان انگلیسی است و به نوعی اگر شرکت در حوزه بین المللی فعال نباشد نیز، نیازمند آگاهی به این زبان حس می‌شود.

دوره زبان انگلیسی تخصصی ویژه حسابداران به منظور افزایش سطح دانش فعالان حوزه حسابداری و مالی و برای آسان تر کردن مسیر یادگیری آنها فراهم شده است.

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم.

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for accounting)

شرکت در این دوره کمک شایانی به افزایش اعتماد به نفس شما می‌کند. علاوه بر این شما قادر خواهید بود با گسترش حوزه کاریتان، موقعیت‌های بهتری برای خود در داخل و خارج از ایران ایجاد کنید. در بیان کارکردهای این دوره می‌توانیم به اختصار موارد زیر را بیان کنیم:

 • گسترش دایره واژگان
 • برقراری ارتباط با همکاران خود در سراسر دنیا
 • دسترستی به منابع گسترده در زمینه حسابداری
 • شناخت عبارات مرتبط با اعداد و ارقام
 • شناخت راهبردها و زبان حسابداری برای توصیف عملکردهای کلیدی و ارتباطات تجاری
 • نحوه بررسی روند تغییرات مالی شرکت
 • بیان مسایل مالی به زبان ساده برای افراد غیر متخصص

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

این دوره آموزشی با استفاده از کتاب انگلیسی مختص حسابداران که جز مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم، برای شرکت در جلسات و استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی را فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی  واقعی از موقعیت‌هایی است که ممکن است حسابداران در آن قرار بگیرند؛ بنابراین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی مکالمات را به خوبی مدیریت کنند.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 6  فصل است که تمامی مراحل مرتبط با حسابداری و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. هر فصل آن شامل گرامر، واژگان، مهارت شنیدن، مهارت خواندن و مباحث مختلف است و مطالبی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • معرفی حسابداری (کارهای زیر مجموعه حسابداری، قوانین حسابداری و حسابداری خلاقانه)
 • احکام مالی و متناسبات آن (وضعیت سود و زیان، ترازنامه، شرح نمودارها و نسبت تجزیه و تحلیل)
 • مالیات (سیستم مالیاتی، روش‌های استهلاک، محسابه هزینه مالیات و برنامه ریزی مالیاتی)
 • حسابرسی (نقش حسابرس، انواع ممیزی‌ها، رابطه حسابرس و مشتری، شرح نمودارها و گزارش حسابرس)
 • مدیریت حسابداری (تعریف مدیریت حسابداری، وضعیت جریان‌های مالی، بودجه بندی‌ها و آینده شغلی حسابداری)
 • سرمایه گذاری (سرمایه گذاری برون مرزی، جهانی شدن و مشکلات درون مرزی، تمرین‌های حسابداری و نقش حسابداری)

مزایای دوره تخصصی زبان انگلیسی ویژه حسابداران

این دوره مناسب چه کسانی است؟

علاوه بر حسابداران، این دوره برای مدیران مالی، کارمندان مالی، حساب‌رسان، بازرسان مالی، مشاوران مالی، دفترداران، تحلیلگران مالی و افراد دیگری که در زمینه‌های مالی مشغول به فعالیت هستند مفید خواهد بود.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

پیشرفت شما در پایان این دوره چشمگیر خواهد بود و آن را در بهبود عملکرد خود مشاهده خواهید کرد. بخشی از پیشرفت‌های شما در پایان این دوره شامل موارد زیر می‌شود:

 • افزایش دایره لغات مرتبط با حسابداری
 • برقراری ارتباط به صورت نوشتاری و شفاهی با همکاران و کارفرمایان
 • امکان افزایش حقوق
 • افزایش موقعیت‌ها و پیشنهادات شغلی در داخل کشور
 • آسان ساختن مسیر مهاجرت
 • به روز رسانی مستندات حسابداری و بایگانی اصولی سوابق مالی
 • کاهش اشتباهات با دسترسی به منابع گسترده جهانی

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.