دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات

(English for meetings)

مقدمه

وقتی وارد دنیای کسب و کار می‌شوید، شرکت در جلسات برای تمامی کارکنان با سمت‌های متفاوت الزامی خواهد بود و فرقی ندارد که شما مدیر آن شرکت باشید و یا کارآموزی که به تازگی وارد آن شرکت شده است، شرکت در جلسات رکن جدایی ناپذیر دنیای کاری است. حال اگر شرکتی که به کار در آن می‌پردازید در حوزه بین المللی فعال باشد، شما باید دید گسترده‌ای نسبت به زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید حضوری فعال در جلسات پیش رویتان داشته باشید و  توانایی‌ها و نظرات خود را به زبان انگلیسی ارائه دهید.

درباره دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات

دوره آموزشی زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات با استفاده از کتاب انگلیسی برای جلسات، که جز مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم را برای شرکت در جلسات و استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی را فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی جدیدی از موقعیت‌هایی است که ممکن است کارکنان در آن قرار بگیرد؛ برای همین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی جلسات را به خوبی مدیریت کنند.

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان  مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدای کار نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for meetings)

دوره انگلیسی زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات می‌تواند جهت حضور فعال و موثر در جلسات و یا ایجاد ارتباط با همکاران و مراجعان بین المللی موثر واقع شود. بخشی از آموزشات این دوره شامل موارد زیر است:

 • تمرکز بر آموزش چگونگی آغاز موثر یک جلسه
 • مدنظر قرار دادن واژگان و عبارات مفید و مرتبط
 • ارائه راهکارهایی برای شفاف سازی مطالب
 • پرداختن به سایر موضوعات مرتبط از جمله: کنفرانس تلفنی، نامه های اداری و…
 • چگونگی مدیریت درست نظرات موافق و مخالف

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 6 فصل است که تمامی مراحل  برگزاری جلسات و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد.  مباحثی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ایجاد قرار ملاقات، تایید قرار ملاقات و برنامه ریزی دوباره برای ملاقات‌ها
 • معارفه و احوال پرسی، شروع جلسه
 • گزارش پیشرفت‌ها، توضیح دلایل و تاثیرات مطالب بیان شده، جلوگیری از مداخله و (مقابله با قطع کردن صحبت شما):/
 • نظرخواهی و مشارکت، بیان نظرات شخصی، آموزش توافق یا عدم توافق
 • پاسخگویی به پیشنهادات، نظرسنجی، خلاصه کردن و جمع بندی جلسات
 • پایان دهی به جلسات و تقدیر از افراد شرکت کننده، تایید نهایی تصمیمات ، به عمل رساندن و انجام پیگیری‌های لازم

مزایای دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات

این دوره مناسب چه کسانی است؟

افراد زیادی هستند که در حوزه کاری خود نیاز به برقراری ارتباط بین المللی دارند و یا تمایل دارند برای پیشرفت بیشتر، به حوزه بین المللی ورود کنند. انگلیسی زبان بین المللی است و شما برای یادگیری بیشتر در حوزه فعالیت خود نیاز به یادگیری آن دارید؛ از طرفی دیگر شما نیاز به شرکت در جلسات متعددی برای ارائه بهتر خود و ارتقای جایگاه شغلی خود دارید. تمام موارد گفته شده بیانگر نیاز جدایی ناپذیر به یادگیری زبان انگلیسی برای پیشرفت شغلی است. اما اگر بخواهیم به طور خاص بگوییم این دوره مناسب چه کسانی است باید از مدیران، سمت‌های بالای اداری، سرپرست بخش‌های مختلف، کارمندانی که کارشان مرتبط با بخش‌های بین امللی است، افرادی که کارشان به صورت جمعی و ارتباطی است مانند بخش‌های مارکتینگ، بازاریای و فروش و … نام ببریم.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

به اتمام رساندن این دوره نتایج درخشانی را در حوزه کاری شما به ارمغان خواهد آورد. اما این نتایج محدود به حوزه کاری نخواهد بود و باعث اعتلای شخصی شما و آشنایی شما با دنیای گسترده بین المللی خواهد بود. نتایج این دوره به طور خلاصه شامل موارد زیر است:

 • هدایت جلسات با اعتماد به نفس و تسلط بر زبان انگلیسی
 • دفاع از پیشنهاد ها و دیدگاه های خود و پاسخ به مخالفت ها بدون جبهه گیری
 • تنظیم الزامات، وظایف و برنامه ها
 • خلاصه نتایج و برنامه های عملیاتی و ارائه نکات کلیدی
 • فراهم آوری دعوتنامه ها و نامه های تاخیر جلسات
 • آموزش زبان رسمی مورد نیاز در حوزه تجارت و کسب و کار

علاوه بر این دوره انگلیسی مورد نیاز برای جلسات شما را در زمینه‌های زیر آماده خواهد کرد:

 • چگونگی شروع جلسه
 • معرفی سخنرانان
 • ارائه سخنرانی
 • مدیریت بحث
 • پاسخ به سوالات حاضرین

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.