دوره های زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

فهرست مطالب

درباره زبان تخصصی ویژه مشاغل (ESP)

امروزه ، بیشتر مردم وقت خود را صرف فراگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می‌کنند. همچنین والدین راغب به یادگیری زبان دوم توسط فرزندانشان در سنین کم و نوجوانی هستند که این امر باعث تشویق آنها نسبت به یادگیری زبان دوم می‌شود.

 اهمیت واقعی یادگیری زبان ‌انگلیسی چیست؟ اگر به دنبال شغل و حرفه هستید و یا قصد سفر به خارج از کشور را دارید، تحصیل زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم  می‌تواند در پیشرفت زندگی چه از جنبه شخصی و چه از جنبه‌ حرفه‌ای به شما کمک بسزایی کند. با یادگیری زبان‌ انگلیسی شما قادر خواهید بود تا مهارت‌های شغلی خود را افزایش دهید و با سرعت بیشتری وارد بازار کار شوید و همچنین به راحتی و با اعتماد به نفس با افراد مختلف در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

 10 دلیل برای یادگیری زبان ‌انگلیسی در دنیای امروز
 1. زبان‌ انگلیسی رایج‌ترین زبان دنیا می‌باشد که زبان رسمی 53 کشور است. هر یک نفر از پنج نفر می‌توانند به زبان‌ انگلیسی صحبت کنند یا حداقل این زبان را کمی درک کنند.
 2. تحصیل انگلیسی می‌تواند به شما در کسب آینده‌ی شغلی بهتر کمک کند، شما با یادگیری این زبان می‌توانید در شرکت‌های هواپیمایی، کامپیوتر، اینترنت، دیپلماسی و گردشگری مشغول به کار شوید.
 3. یادگیری زبان‌انگلیسی می‌تواند باعث ملاقات شما با افراد جدید با دیدگاه‌های جدید از سراسر جهان شود.
 4. معمولا تعداد مقالاتی که به زبان‌ انگلیسی نوشته می‌شود. بیشتر از مقاله‌هایی است که به زبان مادری نوشته می‌شود به همین دلیل، داشتن دانش انگلیسی برای افرادی که در حوزه‌های علمی کار می‌کنند بسیار حائز اهمیت است.
 5. انگلیسی زبان صنعت رسانه ، به دلیل محبوبیت و پیشرفته بودن صنعت فیلم و انیمیشن‌های هالیوود در رسانه‌های جهانی، تعداد زیادی فیلم ، نمایش تلویزیونی و آهنگ‌های محبوب به زبان‌انگلیسی نوشته شده‌اند. بنابراین برای لذت بردن از کتاب‌ها ، آهنگ‌ها ، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود دیگر نیازی به ترجمه‌ها و زیرنویس‌ها ندارید.
 6. در هنگام سفرهای خارجی زبان دوم به شما در برقراری ارتباط کمک فراوانی می‌کند. به طور مثال اگر به یک کشور دیگر سفر کنید برای برقراری ارتباط نیاز به استفاده از زبان دوم خواهید بود .
 7. . در دنیای تجارت بسیار از زبان‌ انگلیسی استفاده می‌شود، چه صاحب مشاغل ، دانشجو یا کارمند باشید ، فراگیری این زبان به شما کمک فراوانی می‌کند. از آنجایی که زبان‌انگلیسی زبان فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) است در ایالات متحده و زبان رسمی کشورهای انگلستان، کانادا، آفریقای جنوبی و هند یکی از مهم‌ترین زبان‌های تجاری محسوب می‌شود.
تحصیل در سراسر جهان با زبان انگلیسی

مدرسه و دانشگاه‌های فراوانی در سراسر جهان وجود دارند که دروس را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. اگر به زبان ‌انگلیسی آکادمیک مسلط هستید، فرصت‌های زیادی برای ورود به این مدارس یا دانشگاه‌های معتبر دارید.

با زبان ‌انگلیسی می‌توانید با فرهنگ‌های متعددی آشنا شوید، دانش انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که  به بخش  بسیار بزرگی از فیلم ، موسیقی و ادبیات جهان دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این بسیاری از کتاب‌ ها از سراسر دنیا به انگلیسی ترجمه شده‌اند.

 زبان تخصصی و اصطلاحات مشاغل

هر شغل لغات و اصطلاحات تخصصی خود را، در هر دو قالب گفتاری و نوشتاری دارد که آشنایی و تسلط بر آنها باعث برقراری ارتباط کلامی و مکاتبه‌ای تاثیر گذار تر و قابل فهم تر با همکاران، مشتریان و… در سطح بین‌الملل خواهد شد.

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که به بیمارستان بروید و متوجه معنی صحبت‌های بین دکتر‌ها و پرستارها نشوید؟

 این موضوع بارها برایمان رخ داده است که دلیل این اتفاق وجود کلمات و اصطلاحات تخصصی موجود در این حیطه می‌باشد. کلمات تخصصی معمولا در همه مشاغل وجود دارد، که قطعا برای یادگیری آنها باید به تحصیل بپردازید. به طور مثال اصطلاحاتی که در جلسات کادر درمان استفاده می‌شود مسلما با مباحثی که در بین معلمان دبستانی مطرح می‌شود متفاوت است. افراد با شرکت در دوره‌های زبان ‌انگلیسی ویژه مشاغل می‌توانند با توجه به رشته خود با تمام اصطلاحات تخصصی مورد استفاد در شغل مورد نظر خود آشنا شوند.

دوره های زبان ویژه مشاغل

تفاوت زبان عمومی و تخصصی در چیست؟

همان طور که گفته شد زبان گفتاری و اصطلاحات هر حیطه شغلی گوناگون می‌باشد. حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا فردی که دانش کافی از زبان ‌انگلیسی عمومی (general English) دارد قادر به برقراری ارتباط با دیگران و شروع به کار در یک کشور انگلیسی زبان می‌باشد؟ در این قسمت است که افراد به اهمیت و یادگیری زبان‌انگلیسی برای اهداف خاص (English for Specific Purpose) پی می‌بریم.

انگلیسی برای اهداف خاص ESP) English for Specific Purpose) چیست و چرا باید در این دوره ها شرکت کرد؟

هر فرد در هر حیطه‌ای از کسب و کار، دانش اندکی از اصطلاحات و کلمات تخصصی مرتبط با رشته خود را دارد اما این بدان معنی نیست که توانایی به کارگیری آنها را به صورت موثر و کامل در موقعیت‌های مختلف داشته باشد.

در آکادمی واژه به آموزش دوره‌هایESP  (زبان ‌انگلیسی برای اهداف خاص) به زبان‌انگلیسی در حیطه‌های مختلف شغلی از جمله مدیریت، فناوری اطلاعات، گردشگری، مهندسی، حسابداری، پرستاری، زیست‌شناسی، پزشکی، عمران و صنعت نفت و گاز و غیره پرداخته می‌شود تا توانایی افراد را در تعاملات و ارتباطات در حوزه‌های مختلف مانند چگونگی برقراری تماس تلفنی، شرکت در جلسات یا مقالات، نوشتن گزارش‌ها ، ارتباط مستقیم با همکاران و مشتری‌ها و دیگر مسائل روزمره شغلی افزایش دهد.

امکان بهبود چشم انداز شغلی

انگلیسی زبان جهانی تجارت، سیاست و حقوق بین‌الملل می‌باشد که اکثریت مردم امیدوارند چشم انداز شغلی خود را بهبود ببخشند. در هر موقعیت شغلی (Job Position) که هستید با تسلط بر زبان تخصصی حرفه ی  خود و توانایی به کارگیری آناصطلاحات،  می‌توانید به درکی از  مقالات‌ برسید  و دانش خود را به روز و جهانی کنید.  

کار در خارج از کشور

زندگی در کشور انگلیسی زبان مانند انگلیس ، ایالات متحده ، کانادا ، نیوزلند و استرالیا از دیگر دلایل مهم برای یادگیری زبان‌انگلیسی مرتبط با تجارت (English for Business) است. مشاغل فراوانی وجود دارد که افراد می‌توانند بعد از تحصیل انگلیسی تا سطح Advanced یا  Upper-Intermediate  در این مشاغل شروع به کار کنند.

چه کسانی به این دوره‌ها نیاز دارند و چه پیش نیازی برای دوره‌های کسب و کار لازم است؟

اگرمدیر، پزشک، مهندس،  پرستار، وکیل، مدیر،  یا کارمند ساده هستید و تا کنون در کلاس زبان‌ انگلیسی شرکت نکرده اید و دانش اندکی از زبان دارید و برای به دست اوردن شغل مناسب یا ارتقاء شغل خود نیاز به یادگیری زبان ویژه مشاغل هستید در وهله‌ی اول باید تعیین سطح انجام بدهید تا مشخص شود نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش زبان‌ انگلیسی جنرال دارید یاخیر. زیرا که دوره‌های یادگیری زبان عمومی یا جنرال پیش نیاز دوره‌ های تخصصی تجارت و سایر حرفه ها است.

بنابراین دوره های انگلیسی برای کسب و کار (BEC) (Business English Courses) برای افرادی مانند مدیران در شرکت های بین المللی، بانکها، موسسات دولتی و شرکت ها ی خصوصی، دانشجویان رشته های مرتبط با زبان و مدیریت، افرادی که علاقه مند به انجام مراوده های بازرگانی و تجاری هستند، مناسب است.

دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق (English for Legal Professionals)

دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق یک دوره کوتاه ایده آل مختص افرادی است که برای برقراری ارتباط با همکاران و شرکای تجاری خود نیازمند زبان انگلیسی تخصصی تجاری می باشند. از آن جایی که این دوره ها در قالب کلاسهای 32 ساعته برگزار می شود، متقاضیان طی یک دوره کوتاه آمادگی لازم جهت ایجاد ارتباط در یک محیط تجاری و چگونگی گفت و گو در رابطه با قوانین و مقررات موجود را به دست خواهند آورد.

در این دوره همچنین به زمینه های اصلی و اساسی حقوق تجاری از قبیل قانون شرکت ها، قانون کار، قانون قراردادها و قانون کپی رایت پرداخته خواهد‌شد. دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق مجموعه ای از واژگان و عبارات مرتبط را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا با توجه به نیاز، در شرایط مختلف آن ها را به کار گیرند.

ویژگی های اصلی:

 • ایجاد انگیزه در زبان آموزان با بکارگیری تمرینات متنوع در چارچوب موضوعات تخصصی.
 • در نظر گرفتن بخش هایی مجزا در ابتدای هر درس جهت آشنایی زبان آموزان با موضوع و آگاهی بخشی در زمینه مورد نظر.
 • بخش های راهنما در هر واحد شامل نکات کلیدی، عبارات مفید و راهکارها.
دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت مد (English for Fashion Industry)

این دوره مختص همکاران یا فعالان حوزه تجارت پوشاک می‌باشد. زبان انگلیسی مرتبط با صنعت مد مهارت های ارتباطی لازم را برای حرفه مد در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در این دوره، هریک از عناصر طراحی و دوخت لباس از تولید تا تبلیغ مورد بحث قرار می‌گیرد. متقاضیان فن چگونگی توصیف ظواهر در رویه های معمول صنعت مد و چگونگی توسعه برند را در یک دوره فشرده می آموزند. طی این دوره فشرده ، اصطلاحات و مفاهیم کلیدی صنعت پوشاک و مد مدنظر قرار خواهد گرفت. در نتیجه، این دوره دوره ای ایده آل برای افرادی است که در حرفه مد به صورت تخصصی نیاز به زبان انگلیسی دارند.

دوره زبان تخصصی مرتبط با صنعت خودرو (English for Automobile Industry)

دوره زبان انگلیسی مرتبط با صنعت خودرو مناسب افرادی می‌باشد که در صنعت تولید اتومبیل مشغول به کار هستند و نیازمند سطح قابل قبولی از زبان انگلیسی تخصصی مرتبط می باشند. طی این دوره، واژگان اصطلاحات و استراتژی های ارتباطی موثر و مربوط در این زمینه ارائه خواهد شد. برخی از موضوعاتی که در این دوره به آن ها پرداخته می شود عبارتند از:

آشنایی با خودرو ( عوامل دخیل در خودرو، انواع اتومبیل، فروش اتومبیل) نمای خارجی خودرو، تولید خودرو، مشکلات کیفی، فضای داخلی (قطعات داخلی خودرو و…) زیر کاپوت (موتور، خط تلفن پشتیبانی فنی، نمایشگاه بین المللی اتومبیل) عملکرد و شناخت فنی (راه اندازی یک مدل جدید، مواد و خصوصیات آن ها)، ایمنی ( انتخاب ویژگی ایمنی، فراخوان اتومبیل)، طراحی( توصیف طراحی خودرو، روند طراحی، محدودیت ها، گسترش دامنه محصول) و …

دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با خرید و فروش (English for Sales and Purchasing)

دوره زبان انگلیسی تخصصی خرید و فروش، مناسب اشخاصی است که برای ایجاد ارتباط در زمینه خرید و فروش کالا نیازمند تسلط به زبان انگلیسی می باشند. زبان آموزان در این دوره با اصطلاحات اساسی و تکنیک های مورد نیاز در زمینه مدیریت مشتری، معامله با تامین کنندگان، رسیدگی به شکایات و پرسش ها و … آشنا خواهند شد.

فهرست برخی از مطالبی که در این دوره به آن پرداخته خواهد شد:

 • مشاغل و مسئولیت ها
 • تماس ها و ایمیل ها
 • پیشنهادات در زمینه فروش (روش AIDA)
 • سبک های مذاکره خدمات مشتری
دوره تخصصی زبان انگلیسی مرتبط با بازاریابی و تبلیغات (English for Marketing and Advertising)

انگلیسی برای بازاریابی و تبلیغات یک دوره ایده آل برای افرادی است که می خواهند به زبان انگلیسی بهتر ارتباط برقرار کنند این دوره کوتاه و فشرده می‌تواند به پیشرفت زبان آموزان در این زمینه سرعت بخشد تا درک گسترده تری از دنیای تبلیغات و بازاریابی انگلیسی زبان داشته باشند. در این برنامه، افراد در محیط های دنیای واقعی شرکت می کنند، زبان ویژه تبلیغات، توسعه محصول را مطالعه می‌کنند و تمرینات شنیداری و نوشتاری به درک بهتر مفاهیم بازاریابی آن ها کمک ویژه ای می‌کند. این دوره همچنین شامل توسعه ایده های خلاق بازاریابی از جمله:

 • برنامه ریزی استراتژی های بازاریابی
 • طوفان فکری ایده ها
 • نوشتن گزارش های بازاریابی
 • خواندن انواع متن های مرتبط با صنعت و …
دوره های تخصصی زبان مختص کادر پزشکی

1- دوره زبان تخصصی برای پرستاران (English for Nursing)

مهارت های ارتباطی خوب زبان انگلیسی برای پرستاران بسیار مهم است زیرا آنها ارائه دهنده خدمات به بیماران هستند و با پزشکان، کارکنان پشتیبانی پزشکی و بستگان بیماران سروکار دارند این دوره به برسی چالش ها و نیاز های ارتباطی انگلیسی پرستاران می‌پردازد.

اهداف این مطالعه، شناسایی:

 • چالش های ارتباطی زبان انگلیسی پرستاران
 • نیاز های ارتباطی زبان انگلیسی پرستاران 
 • مهارت های زبان مورد نیاز در برنامه درسی پیشنهادی زبان انگلیسی برای پرستاران است.

 

2- دوره زبان تخصصی پزشکی برای دانشجویان و پزشکان (English for Medical Students and Doctors)

زبان تخصصی پزشکی شامل واژگان تخصصی است که توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی و تحقیقات بالینی استفاده می شود. افرادی که با مخاطبین بین المللی در ارتباط هستند، باید بدانند چگونه با بیماران، همکاران و عموم مردم با زبان تجاری انگلیسی ارتباط برقرار کنند در نتیجه، اصطلاحات پزشکی به تنهایی کافی نیست و مهارت های ارتباطی کار آمد انگلیسی ضروری است. شناخت کامل بیماران می تواند به پزشکان کمک کند مشکلات را تشخیص دهند. اطمینان از این موضوع بیماران و همکاران پیام های شما را می فهمند، می‌تواند به جلوگیری از خطرهای احتمالی کمک بسیاری کند.

3- دوره زبان تخصصی مرتبط با صنعت دارو سازی (English for Pharmaceutical Industry)

انگلیسی برای صنعت داروسازی به شما می آموزد که چگونه در شرایط مختلف مرتبط با داروسازی ارتباط برقرار کنید.
این دوره برای طیف وسیعی از متخصصان دارویی مانند شیمی دانان، متخصصان فرمولاسیون، تکنسین های آزمایشگاه، نویسندگان پزشکی و متخصصان بالینی مناسب است. انگلیسی برای صنایع دارویی دارای بخش های متفاوت است که در هر واحد از موقعیت ها و گفتگو های معتبر برای تمرکز بر یک جنبه اساسی این صنعت استفاده می شود.

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص مدیران (English for Management)

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص مدیران برای دانشجویان MBA و مدیران حرفه ای که نیاز به استفاده از انگلیسی در محل کار دارند، طراحی شده است . این دوره که از سری دوره های محبوب حرفه ای تجاری است، تمام واژگان مدیریتی را برای افراد سطح متوسط و بالاتر ارائه می دهد (B1-C1) مباحث اصلی MBA از جمله رهبری مدیریت امور مالی از طریق مطالعات تجاری ارائه می شود. در این دوره تمام واژگان کلیدی مدیریت و مواردی که برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق نیاز است، تحت پوشش قرار داده می‌شود.

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص حسابداران (English for accounting)

در این دوره حسابداری به طور خاص برای افرادی که از حسابداری و امور مالی مشغول به کار هستند و برای برقراری ارتباط در شرایط مختلف با همکاران و شرکای تجاری خود به زبان انگلیسی نیاز دارند ، در این دوره ایجاد شده است. در این دوره زبان مرتبط با حسابداری به همراه دستیابی اهداف ارتباطی در جلسات، ارائه ها، مکالمات تلفنی و محاوره ها در نظر قرار داده می شود.

انگلیسی حسابداری دوره سریع و ایده آل برای هر شخصی است که نیاز به برقراری ارتباط با همکاران و مشتریان در زمینه مالی و حسابداری دارد.

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص متخصصان در صنعت گردشگری (English for International Tourism)

انگلیسی برای جهانگردی در جهت پاسخگویی به نیاز های زبان انگلیسی متخصصان شاغل در صنعت گردشگری و دانشجویان جهانگردی طراحی شده است. این دوره باعث تقویت اعتماد به نفس زبان آموزان در ارتباط با مهارت های حرفه ای مورد نیاز در صنعت گردشگری می گردد. در حالی که آگاهی زبان گردشگری آنان را افزایش می دهد و برای برقراری و تقویت ارتباط حرفه ای آن ها در صنعت هتلداری و صنایع گردشگری ضروری است. این دوره تخصصی دنیای کار را با طیف گسترده ای از موارد معتبر و کاربردی مورد بررسی قرار می‌دهد و سبب افزایش و تقویت مهارت افراد در بازه زمانی نسبتا کوتاه می گردد و همچنین مهارت های ارتباطی حرفه ای را با استراتژی هایی برای موقعیت های مختلف محل کار مانند: مشاوره، رزرو، رسیدگی به شکایات و مواردی از این قبیل بهبود می بخشد. در طول این دوره تخصصی به نکات مورد نیاز برای جهانگردی بین المللی، دستور زبان، مهارت ها، واژگان و تلفظ های کلیدی به صورت تخصصی پرداخته می‌شود.

دوره تخصصی زبان انگلیسی  مرتبط با فناوری اطلاعات (English for Information Technology)

دوره فناوری اطلاعات برای زبان آموزان متخصص در محاسبات و فناوری اطلاعات در دانشگاه ها و موسسات فنی یا متخصصانی است که در طیف وسیعی از بخش های فناوری اطلاعات مشغول به فعالیت هستند، طراحی شده است. این دوره حاوی مطالب تخصصی مرتبط برای سرعت بخشیدن به کاربران این صنعت طراحی شده است. در این دوره مهارت های زبانی در زمینه محاسبات و فناوری اطلاعات به زبان آموزان آموزش داده می شود و  ساختارها و متون متنوعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دوره‌های زبان انگلیسی مختص شاغلین در صنعت هوانوردی (English for Cabin Crew and English for Aviation)

با گسترش سفر های هوایی نگرانی های ایمنی در ارتباط با توانایی خلبانان و تیم پرواز رفته رفته افزایش یافته است. ارتباط نادرست عامل مهمی در بسیاری از حوادث هوایی بوده و این امر موجب می شود که متخصصان هواپیمایی سطح مشخصی از مهارت زبان انگلیسی را در زمینه ارتباطات هوانوردی نشان دهند. نیاز به ارزیابی تخصصی مهارت زبان خلبانان و تیم پرواز موجب شده است تا بستری فراهم شود که در آن تمامی ساختار های مورد نیاز ارائه شود تا متخصصان بتوانند پس از گذراندن دوره تخصصی نیمه فشرده به سطح مطلوبی از زبان خارجی در زمینه ارتباطات هوانوردی دست یابند.

دوره های زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با مشتری مداری (English for customer care)

زبان انگلیسی مشتری مداری برای افرادی مناسب می باشد که در مشاغل مرتبط با خدمات مشتریان فعالیت می کنند. در این دوره تمرینات، واژگان و استراتژی های ارتباطی مربوط به بکارگیری مؤثر زبان انگلیسی در زمینه مشتری مداری ارائه خواهد شد. بعلاوه موارد دیگری که طی این دوره به آن ها پرداخته خواهد شد، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • آشنایی دقیق با مفهوم مشتری مداری
 • نحوه برخورد با مشتری به صورت حضوری
 • نحوه برخورد با مشتری به صورت تلفنی
 • ارائه خدمات مشتری از طریق مکاتبات
 • نحوه برخورد و رسیدگی به شکایات و مشکلات آن ها
دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت فوتبال (English for Football)

زبان انگلیسی مرتبط با فوتبال به طور خاص برای افرادی که در صنعت فوتبال فعالیت دارند یا آماده فعالیت در این صنعت هستند طراحی شده است که زبان تخصصی خود را با هدف برقراری ارتباط با افراد گوناگون در فضای کار بهبود بخشند. این دوره تخصصی، زبان‌آموزان را  آماده می‌سازد تا مهارت های زبانی و واژگان لازم را برای درک موقعیت های معمول بهبود بخشند و آن ها را به مهارت‌های زبانی و واژگان لازم برای درک این موقعیت ها مجهز می‌کند. این دوره همچنین متناسب با نیاز بازیکنانی است که قصد دارند سطح فعلی زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند. بنابر این در طول دوره بستری فراهم خواهد شد تا برای ایجاد ارتباط با مربیان، بازیکنان و سایر افراد اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

دوره زبان انگلیسی تخصصی ویژه صنعت نفت و گاز (English for Oil and Gas)

دوره مذکور برای ارتقای سطح علمی بخش های خصوصی و دولتی و همچنین در راستای بهبود برقراری ارتباطات نیز مفید واقع می شود. به علاوه، این دوره به جهت تسهیل جنبه های سیاسی مدیریت منابع و تعامل بین دولت ها و سازمان ها طراحی شده است. هنگام طراحی برنامه آموزشی این دوره های تخصصی، تیم آموزشی آکادمی زبان های خارجی واژه با کاستن پیچیدگی ها و ابهامات ممکن در بخش های مختلف کتاب، شرایط مناسبی حتی برای افرادی که با زبان تخصصی ویژه نفت و گاز آشنا هستند و تنها قصد به روزرسانی اطلاعات قبلی خود را در این زمینه دارند، فراهم آورده است.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.