دوره آموزش زبان انگلیسی تخصصی ترابری

(English for Logistics)

مقدمه

حمل و نقل در دنیای امروز از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. بدون وجود حمل و نقل، افزایش امکانات و فراهم آوردن رفاه همه جانبه برای افراد در سراسر دنیا ممکن نخواهد بود. وجود زبانی واحد برای برقراری ارتباط، سبب آسانی مسیر شده است؛ بنابراین یادگیری زبان انگلیسی به یکی از ضروریات زندگی تمامی افراد تبدیل شده است تا از آن طریق بتوانند تمامی نیازهای خود را تامین کنند.

درباره دوره آموزش زبان انگلیسی تخصصی ترابری

این دوره آموزشی با استفاده از کتاب زبان انگلیسی تخصصی ترابری (English for Logistics) که جزو مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم، برای شرکت در جلسات و استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی را فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی  واقعی از موقعیت‌هایی است که ممکن است افراد مرتبط در آن قرار بگیرند؛ بنابراین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی مکالمات را به خوبی مدیریت کنند.

کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 8 فصل است که تمامی مراحل مرتبط با ترابری و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد.

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم.

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدا نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for Logistics)

بخشی از کاربرد های شرکت در دوره تخصصی ترابری می‌شود، شامل موارد زیر است:

 • برقراری ارتباط در زمینه حمل و نقل کالا، نمایندگی‌های حمل و نقل و …
 • مدیریت فرآیندهای تدارکات با استفاده از اصطلاحات مناسب
 • اعلام مشکلات انبارداری و پیشنهاد راه حل‌های مناسب در این زمینه
 • مدیریت کارکنان با انتخاب مناسب زبان مورد نیاز در شرایط مختلف
 • تأثیر مثبت بر روی کارایی کارکنان

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

این دوره دارای 8 فصل است که تمامی مراحل مرتبط با ترابری و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. هر فصل آن شامل گرامر، واژگان، مهارت شنیدن، مهارت خواندن و مباحث مختلف است و مطالبی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مقدمه‌ای بر حمل و نقل
 • خدمات حمل و نقل
 • مدیریت موجودی و تدارکات
 • انواع حمل و نقل
 • برنامه ریزی حمل و نقل‌ها
 • مزایای حمل و نقل دریایی
 • انبار و ذخیره سازی
 • مستندات و مدارک مالی

مزایای دوره آموزش زبان انگلیسی تخصصی ترابری

این دوره مناسب چه کسانی است؟

بخش ترابری یک از قسمت‌هایی است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با شرکت‌های دیگر و عامه مردم در ارتباط است؛ بنابراین کیفیت ارائه خدمات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. با وجود رقابت گسترده در کسب رضایت مردم و اهمیت افزایش سوددهی، تربیت نیروی کارآمد یکی از اولین اقدامات شرکت‌ها است. یکی از  اقداماتی که می‌توان در این راستا انجام داد، برگزاری دوره‌های زبان انگلیسی مرتبط با لجستیک است. این دوره برای مدیران عملیات، کارشناسان لجستیک، کارمندان لجستیک، سرپرستان توزیع، کارکنان انبارداری و حمل و نقل و مشاغل مشابه مناسب خواهد بود.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

یادگیری زبان انگلیسی به منزله برقراری ارتباط با افراد در سراسر جهان است. بنابراین شرکت در این دوره نتایج درخشانی برای شما به ارمغان می‌آورد. بخشی از تاثیرات یادگیری زبان انگلیسی شامل موارد زیر است:

 • پیشبرد اهداف فردی و سازمانی به زبان انگلیسی
 • برقراری ارتباط به صورت صحیح به تناسب موقعیت
 • عقد قراردهای بیشتر درون مرزی و برون مرزی
 • شناخت اصولی حوزه کاری خود در کشورهای دیگر
 • بهره برداری از ایده‌های همکاران خود به منزله افزایش سودآوری
 • آسان ساختن مسیر مهاجرت برای متقاضیان
 • امکان پیشرفت شغلی و یا افزایش درآمد فعلی

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.