مقدمه

گسترش ارتباطات و فناوری در دنیای امروز سبب شده است که ارتباط با دنیای پیرامون از اهمیتی بالاتری برخوردار باشد و تسهیل این ارتباطات با استفاده از ابزار ها و تکنولوژی روز به یک امر مهم تبدیل شده است. افراد مرتبط با این حوزه، نیازمند دارا بودن شرایطی هستند که فراگیری زبان انگلیسی از شرایط اولیه آن است.

دوره انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات برای آموزش افراد فعال در این حوزه و زمینه‌ اولیه‌ی پیشبرد اهداف شرکت در سطوح جهانی و تقویت ارتباطات برای شکل گیری روابط کاری با سازمان‌ها در کشورهای دیگر است.

درباره زبان انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات

این دوره آموزشی با استفاده از کتاب زبان انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات (English for Telecoms) که جزو مجموعه‌ کتاب‌های آکسفورد است، مهارت کافی و اعتماد به نفس لازم، برای شرکت در جلسات و استفاده از عبارات و اصطلاحات کلیدی را فراهم خواهد آورد. هر درس این کتاب شامل سناریوی  واقعی از موقعیت‌هایی است که ممکن است مهندسان مخابرات و فناوری اطلاعات در آن قرار بگیرند؛ بنابراین با آموزش درست و تمرین کافی می‌توانند در دنیای واقعی مکالمات را به خوبی مدیریت کنند. کتاب مورد استفاده در این دوره دارای 8 فصل است که تمامی مراحل مرتبط فناوری اطلاعات و مطالب مرتبط به آن را بیان کرده است و با تمرین‌ها، سوالات و آزمون‌ها به آموزش تمامی مطالب مورد نیاز می‌پردازد. هر فصل آن شامل گرامر، واژگان، مهارت شنیدن، مهارت خواندن و مباحث مختلف است

پیش‌نیاز ها

متقاضیان شرکت در این دوره نیازمند شرایط اولیه‌ای هستند که در صورت دارا بودن این شرایط امکان شرکت در این دوره برایشان مهیا خواهد شد. ما در ادامه به بیان نیازمندی‌های این دوره می‌پردازیم

حداقل سطح زبان لازم برای شرکت در این دوره مبتدی (pre-intermediate) می‌باشد و دانش انگلیسی در سطح ابتدایی نیازمندی اصلی برای شرکت در این دوره است و در ابتدا نیز آزمون تعیین سطح برای تمام متقاضیان برگزار می‌شود.

توضیح کارکردها و کاربردهای علم دوره (English for Telecoms)

اگر در حوزه ارتباطات فعال باشید از اهمیت زبان انگلیسی برای پیشبرد اهداف خود در زمینه شغلی آگاه هستید. با توجه به افزایش ارتباطات تمامی شرکت‌ها نیازمند گسترش حوزه کاری خود هستند و زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های فعالیت در زمینه ارتباطات است. گذراندن دوره انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات گامی در جهت یادگیری زبان تخصصی این حوزه و یادگیری زبان عمومی است. از کابردهای این دوره می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • انجام قراردادها و معاملات جهانی
 • مدیریت رسانه و فناوری به زبان انگلیسی
 • انتشار اطلاعات به زبان انگلیسی
 • تهیه گزارش جزئی در زمینه فناوری اطلاعات

مبادله اطلاعاتی با افراد در سراسر جهان

نحوه برگزاری دوره آموزشی

این دوره به روش‌های متفاوتی مانند سازمانی، خصوصی و نیمه خصوصی در آکادمی واژه برگزار می‌شود و تعداد جلسات آن قابل تغییر است. اما دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مطالبی که در این دوره آموزش داده می‌شود شامل موارد زیر می‌باشد:

 • هم‌‌گرایی مخابرات و فناوری اطلاعات
 • دستگاه‌های تلفنی
 • نرم افزار و توسعه آن
 • شبکه‌های ارتباطی و مدیریت آن
 • مراکز داده‌های ارتباطی و امنیت آن
 • مدیریت خدمات
 • انواع رسانه
 • جامعه و تکنولوژی

مزایای زبان انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات

این دوره مناسب چه کسانی است؟

حوزه ارتباطات یکی از گسترده‌ترین حوزه‌های شغلی است. به غیر از افرادی که به صورت تخصصی در این حوزه فعال هستند، تمامی افراد شاغل دیگر نیز به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در این زمینه به انجام فعالیت‌های مختلفی می‌پردازند. بنابراین گذراندن این دوره به تمامی افراد به خصوص افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات، کارشناسان شبکه، کارشناسان نرم افزار، پشتیبانی سیستم  و مشاغل مشابه توصیه می‌شود.

در پایان این دوره آموزشی به چه جایگاهی دست می‌یابید؟

جایگاه شما پس از پایان دوره با زمان شروع بسیار متفاوت خواهد بود. شما پیشرفت را در بخش‌های مختلفی تجربه می‌کنید. قسمتی از پیشرفت‌های شما شامل موارد زیر می‌شود:

 • شناخت اصولی و درست فناوری اطلاعت
 • هم‌گامی با پیشرفت جهانی
 • دریافت موقعیت‌های شغلی بهتر در داخل و خارج کشور
 • فراهم آمدن امکان پیشرفت شغلی با توجه به دسترسی به منابع جهانی
 • برقراری ارتباط دوستانه با همکاران خود در سراسر جهان
 • آغازی راهی برای افزایش سفرهای برون مرزی

نظرات دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)

دوره های آموزشی پر بازدید

برای مشاهده اطلاعات دوره می‌توانید پروپوزال دوره آموزشی  را از لینک زیر و یا کد مقابل دریافت نمایید. همچنین در صورت هر گونه ابهام و سوال درباره دوره های آموزشی موجود در سایت می‌توانید از پل های ارتباطی در پایین همین صفحه استفاده کنید.

منابع آموزشی

سوالات متداول

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که در حوزه تجارت فعال هستند به ویژه در حوزه بین المللی نیازمند یادگیری اصولی زبان انگلیسی متناسب و مرتبط با رشته خود هستند.

دانشجویان دوره در کجا مشغول به کار هستند؟

دانشجویان دوره های آموزش زبان انگلیسی تخصصی از اقشار مختلف اجتماع هستند. دانشجویان دوره های GE اکثرا به دنبال مهاجرت هستند و دانشجویان دوره های ویژه مشاغل و مدیریت کثرا کارمند و یا مدیران شرکت های به نام و با ارتباطات بین المللی هستند.

نحوه برگزاری دوره به چه صورت است؟

دوره های پرطرفدار شامل 8 جلسه (فشرده) و یا 16 جلسه می‌باشد. مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است.

مدت زمان دوره چقدر است؟

مدت زمان برگزاری این دوره 90 دقیقه می‌باشد که با توجه به تعداد جلسات متغیر است

دوره مد نظرم را پیدا نکردم. دوره دیگری دارید؟

در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید تا بهتین انتخاب را داشته باشید.

دوره های آموزشی بیشتری دارید؟

بله. می‌توانید از بخش سایر دوره های آموزشی، دیگر عنوان های دوره های آموزشی آکادمی واژه را ببینید و در صورت نیاز، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

هزینه دوره های آموزشی چقدر است؟

هزینه دوره های آموزشی بسته به مدت زمان و سطح آموزشی دوره ها متفاوت است. برای آگاهی از تعرفه دوره های آموزشی با پشتیبانی در تماس باشید.

چرا باید به آکادمی واژه اعتماد کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه با امکان برگزاری کلاس های اقماری در سراسر کشور و عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی در محل کار متقاضیان در کلاس هایی با جمعیت محدود و کم دانشجو و همچنین برگزاری کلاس های آنلاین با استفاده از مجهزترین پلتفرم ها و اساتید با سابقه، به علاوه برگزاری آزمون‌های منظم میان ترم و پایان ترم و اعلام نمرات به‌صورت آنلاین این امکان را به کارفرمایان می دهد تا سطح علمی نیروی متخصص خود را تقویت کند و بر پیشرفت نیروی خود نظارت کافی را داشته باشد.

چرا آکادمی واژه را انتخاب کنم؟

آکادمی زبانهای خارجی واژه از سال 93 با مدیریت جناب آقای دکتر حامد غلامعلیان فعالیت خود را با مجوز رسمی آموزش و پرورش به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز برگزاری کلاس های زبان مشاغل با بهره گیری از کادر علمی متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی و مدارک بین المللی، و برگزاری کلاس های زبان های انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه و آلمانی، و برگزاری کلاس‌های فوق تخصصی آمادگی آزمون IELTS به صورت ترمیک و فشرده آغاز کرد.

تا کنون آکادمی زبانهای خارجی واژه با خدمت رسانی به تعدادی از بزرگ ترین شرکت ها در حوزه نفت، پتروشیمی، مخابرات و شرکت هایی چون ایساکو و هنکل، سطح علمی اساتید و موفق بودن روش تدریس خود را بر شما مخاطبین محترم ثابت کرده است.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

تعیین سطح آنلاین

برای شروع لطفا اطلاعات مورد نیاز زیر را وارد نمایید.