دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص مدیران

فهرست مطالب

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص مدیران

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص مدیران (English for Management)

انگلیسی در دنیای امروز به زبان تجارت جهانی و محبوب ترین زبان در سطح بین الملل تبدیل شده است و اکثر شرکت های چند ملیتی مطرح، انگلیسی را به عنوان زبان مشترک شرکت ها اجبار می کنند. شرکت هایی از قبیل  Airbus برای تسهیل ارتباطات و فعالیت های مختلف تجاری، زبان انگلیسی را به عنوان زبان مشترک مدنظر قرار می دهند.

شرکت در دوره های انگلیسی، حتی اگر از سطح زبانی خوبی بهره مند باشید، به شما این فرصت را می دهد که با آشنایی با واژگان، عبارات، موقعیت ها و هر آنچه به زمینه مدیریت مرتبط  می شود، فرصت ها و روابط جدید و موثری در حرفه خود ایجاد کنید و با افزایش اعتماد به نفس شما، زمینه پیشرفت و موفقیت های بزرگ تری را فراهم می آورد. دوره های تخصصی زبان انگلیسی مختص مدیران، یک دوره مبتنی بر مهارت مدیریتی می باشد که به طور خاص برای مدیران و یا افرادی که در فضای کار با آنان سر و کار دارند، طراحی شده است.

در طراحی درس نامه این دوره ها، بر روی کل واژگان کلیدی مورد نیاز در زمینه مدیریت تمرکز شده است و همچنین تمرکز بر روی تجهیز متقاضیان به زبان مدیریت تخصصی و حرفه ای می باشد. همچنین تمرینات شنیداری گسترده از سخنرانی های برگزیده مدیریت و تمرینات متون نیز از نمونه های ارائه شده رشته مرتبط گرفته شده اند.

نیم نگاهی بر اهداف دوره ها در جهت تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی:
 • مهارت شنیداری: چگونگی درک و یادداشت برداری موثر در سخنرانی های مهم و گسترده که شامل چگونگی دنبال کردن مباحث مطرح شده و شناسایی دیدگاه سخنران می باشد.
 • مهارت گفتاری: چگونگی مشارکت موثر در انواع موقعیت ها، سمینار ها، سخنرانی ها و چگونگی پرورش ایده ها و استدلال ها.
 • مهارت خواندن و درک مطلب: چگونگی تجزیه و تحلیل جملات به ظاهر پیچیده و شناسایی طیف گسترده ای از متون و کتاب ها تا مقالات مرتبط از دیدگاه نویسنده.
 • مهارت نوشتاری: چگونگی تولید ساختارهای منسجم و مناسب و تقویت مهارت تغییر الفاظ و پیام ها و بیان آن ها به زبان قابل فهم.
 • دایره واژگان: طراحی طیف وسیعی از فعالیت ها در جهت تقویت دانش زبانی مدیریتی متقاضیان و آموزش چگونگی به کار بردن واژگان کلیدی مناسب هم در زمینه مدیریت و هم به طور کلی در حرفه مورد نظر .
اهداف کلیدی دوره:
 • رویکرد سیستماتیک برای توسعه مهارت های زبان انگلیسی در حرفه موردنظر با استفاده از محتوای مرتبط.
 • تمرکز بر تقویت دو مهارت اکتسابی (Reading and Listening) که در نتیجه آن بهبود مهارت های تولیدی (Writing and Speaking) حاصل شود.
 • توسعه بانک واژگان با توجه به نیاز دنیای کار و تجارت.
 • پرداختن به موضوعات مدیریتی از قبیل: رهبری، بودجه بندی، سیستم مدیریت اطلاعات و … به منظور آشنایی افراد با موضوعات مشابه در حرفه خود و توانایی ارائه ایده ها و راهکارهای خود به زبان انگلیسی.
 • ارائه واژگان کلیدی مورد نیاز مدیریت در دوره MBA برای تبدیل شدن به مدیران موفق و تعبیه بخش هایی که به زبان آموزان این امکان را می دهد تا واژگانی را که در این واحد آموخته اند در شرایط کاری خود به کار برند.
 • در طول دوره ها، شما درگیر سخنرانی ها، آموزش ها، سمینارها، و کارهای پروژه ای خواهید بود. بسیاری از ماژول ها در قالب کارگاه های آموزشی برگزار می شوند و به گونه ای تلفیقی از اطلاعات تئوری و تحلیل های علمی می باشند.
 • طراحی دوره ها جهت تجهیز متقاضیان به وظایف مدیریتی لازم، سیاست های بازاریابی، سازماندهی امور مالی، طراحی استراتژی های کسب و کار، به عهده گرفتن سایر وظایف سازمانی و تسلط بر مهارت های زبان انگلیسی در زمینه مدیریت.
توانایی هایی که دانشجویان در انتهای دوره کسب می‌کنند

در انتها، کسب مدرک پایان دوره، این امکان را فراهم می آورد تا در فعالیت های مربوط به مدیریت شرکت های خصوصی و یا دولتی به صورت حرفه ای آماده باشید. فعالیت هایی مرتبط با مدیریت مالی، حسابداری، امور مالیاتی، مدیریت سیاست های بازاریابی، سیاست کنترل مدیریت، کارآفرینی، مدیریت کیفی، مدیریت تولید و تدارکات، تحلیلگری سرمایه گذاری، مدیریت پروژه، مشاوره تجاری و …

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.