دوره کوتاه مدت مرتبط با آداب معاشرت

فهرست مطالب

English for Socializing

دوره کوتاه مدت مرتبط با آداب معاشرت (English for Socializing)

جامعه پذیری فرایندی است که افراد را با هنجارها و آداب و رسوم اجتماعی آشنا می کند. این روند به افراد کمک می کند تا به خوبی در جامعه کار کنند و به نوبه خود، به عملکرد روان جامعه کمک می کند. اعضای خانواده، معلمان، رهبران مذهبی، هم کلاسی ها، همکاران، همسالان و دوستان همگی در معاشرت فرد نقش دارند. در واقع ارتباط اجتماعی چیزی است که به وسیله آن تداوم اجتماعی و فرهنگی حاصل می شود.

دوره های کسب مهارت های خاص تجاری به زبان انگلیسی، عبارتند از دوره های فشرده و سریع برای متقاضیانی که از سطح دانش زبانی متوسطی برخوردار می باشند و نیازمند پیشرفت و تسلط در زمینه های خاصی می باشند. زمینه هایی از قبیل آداب معاشرت، سخنرانی، مذاکرات، ایمیل نویسی، مکالمات تلفنی، شرکت در جلسات و… که در وب سایت آکادمی زبان های خارجی واژه به صورت مفصل اطلاعاتی در ارتباط با هر زمینه ارائه شده است.

بیشترین مزایای تعامل اجتماعی چیست؟

احتمالا بخش عظیمی از پاسخ ها به مزایای آن برای پیدا کردن دوست، ایجاد ارتباط با افراد در محیط های مختلف اجتماعی، کاهش دشواری ناشی از تنهایی از طریق ایجاد ارتباط با افراد دیگر و… آشنا می کنید. در واقع بسیاری مزایای شخصی برای هر یک از ما وجود دارد اما همچنین ممکن است مواردی را بیان کنید که منافع آن به صورت جمعی و گروهی می باشد.

رفته رفته با پر رنگ شدن حضورتان در اجتماع و افزایش سطح معاشرت با افراد گوناگون در می یابید که نیاز به ایجاد روابط موثر، عمیق و پایدارتر دارید. حتی ارتباطات کوتاه مدت شما می تواند منجر به پشتیبانی های گسترده ای در آینده شود.

در دوره های طراحی شده برای ایجاد روابط اجتماعی موثرتر، تمامی موارد ذکر شده مدنظر قرار می گیرد و در طی دوره به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد. همچنین راهکارهایی ارائه خواهد شد که با استفاده از آن، رفته رفته بر خجالت و نگرانی های خود برای ایجاد ارتباط اجتماعی کاری و رسمی که دلیل آم عدم تسلط بر زبان انگلیسی مورد نیاز  برای برقراری ارتباط اجتماعی است، غلبه کنید.

ضرورت شرکت در دوره کوتاه مدت مرتبط با آداب معاشرت

لازم است افرادی که در مشاغل مختلف گردشگری، کسب و کارهای اقتصادی گسترده، دانشجویانی که می‌خواهند در دیگر کشورها به ویژه کشورهای انگلیسی زبان به ادامه تحصیل بپردازند و یا حتی افراد معمولی که می‌خواهند بخشی از زمان خود را به مسافرت‌های خارجی اختصاص دهند و…. برای دست یابی به موفقیت در اهدافشان به یادگیری مهارتهای تخصصی به زبان انگلیسی که بدین منظور طراحی شده است، اقدام نمایند تا از این طریق مسیر بسیار کوتاه‌تری را برای موفقیت طی کنند. یکی از راهکارهایی که برای رسیدن به این منظور اندیشیده شده است شرکت در دوره‌های آموزشی است که چنین اهدافی را در نظر گرفته‌اند.

اعتماد به نفس بالا در روابط اجتماعی و موفقیت شغلی

شرکت در دوره آموزشی زبان انگلیسی برای معاشرت، سبب می‌شود تا بسیاری از مشاغل مانند گردشگران، صنعتگرانی که می‌خواهند کسب و کارشان را در دیگر کشورها گسترش دهند، دانشجویان و…. بتوانند با اعتماد به نفس بیشتری راهی کشورهای انگلیسی زبان شوند و به ادامه تحصیل و یا شغل مورد نظر خود بپردازند. از طرف دیگر، دانستن روابط اجتماعی، محدودیت‌ها، نحوه عملکردها و… به صاحبان مشاغل کمک خواهد کرد تا روابط اجتماعی موثرتری را در برخورد با همکاران خود برقرار نمایند و در پیشبرد کسب و کارشان به موفقیت بالایی دست یابند.

برخورد با دیگران طبق رسوم آنان

بسیاری از مردم معمولی برای سفر، یکی از کشورهای انگلیسی زبان را انتخاب می‌کنند. برای چنین افرادی لازم است تا نمادهای رفتاری و معاشرتی این مردم را بدانند و طبق رسوم حاکم بر آن کشورها با مردمشان ارتباط اجتماعی برقرار کنند.

در حقیقت دوره آموزش زبان انگلیسی مرتبط با آداب معاشرت، آموزش مهارت برقراری روابط اجتماعی مختص یک شغل یا موقعیت ویژه نیست و می‌تواند مشاغل متعدد و ضرورت‌های مختلف را در بر داشته باشد چرا که دانستن مهارت‌های اجتماعی از جمله مهم‌ترین مهارت‌ها در برقراری هرگونه رابطه دوستانه، صمیمانه، شغلی، تحصیلی و… است.

موفقیت در روابط بین فردی و اجتماعی

آموزش زبان انگلیسی برای درک بهتر آداب معاشرت در کشورهای انگلیسی زبان موجب می‌شود تا فرد به اصطلاح، مبادی آداب شناخته شود و همین عامل سبب می‌شود تا در روند کسب و کار و یا مهارت‌های فردی و اجتماعی، به عنوان شخصی که در روابطش موفق است از او یاد شود.

شکل گیری رابطه همدلانه و صمیمی

از طرفی دانستن آداب معاشرت در برخورد با شهروندان سایر کشورها از جمله انگلیسی زبانان باعث می‌شود تا ارتباطی صمیمانه‌تر بین فرد و ساکنین کشورهای دیگر برقرار گردد. به هر حال همان طور که پیشتر نیز گفته شد، آداب معاشرت کشورهای دیگر به ویژه کشورهای انگلیسی زبان، اصول و قواعدی دارد که یادگیری آن‌ها در جهت ایجاد یک رابطه همدلانه بسیار موثر و مفید است.

بنابراین لازم است از طریق یک آموزش ویژه با کمک گرفتن از اساتید متخصص، به یادگیری این اصول و قواعد اقدام شود چراکه آداب معاشرت و دانستن آن مختص یک مکان خاص نیست. چرا که هم در خیابان باید از آن استفاده شود و هم در مهمانی. هم در محل کار می‌توانید به بهترین نحو از آن استفاده کنید و به کسب و کارتان رونق دهید و هم در مدارس و دانشگاه‌ها با سایر همکلاسهایتان از سایر زبان‌ها ارتباط موثرتری برقرار نمایید.

دانستن زبان بدن

بخشی از روابط اجتماعی در برخورد با شهروندان انگلیسی و یا انگلیسی زبان، مخصوص حرکات و زبان بدن است و لذا لازمه برخورد بهتر با این افراد، دانستن زبان بدن و ویژگی‌ها و مفاهیم مختلف هر یک از این حرکات است. زبان بدن در همه جا به یک شکل اجرا نمی‌شود و در هر نقطه‌ای از جهان معناها و مفاهیم بسیاری دارد که در صورت ناآگاهی از این معنا و مفاهیم نمی‌توان به ایجاد رابطه‌ای موثر اندیشید.

به عنوان نمونه، اظهار محبت کردن در یک رابطه دوستانه به صورت عمومی و یا به طور خصوصی، در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و در هر مکانی به روشی خاص به ابراز این احساس پرداخته می‌شود. دانستن این رمز و رازها در زبان بدن و معنا و مفهوم آن چیزی است که تنها با مطالعه چند کتاب حاصل نمی‌شود و لازم است حتما متخصصی خبره در این مسیر به شما کمک کند.

این کاری است که با شرکت در دوره کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی با هدف آداب معاشرت می‌توان آموخت.

دوره کوتاه مدت مرتبط با آداب معاشرت

از دیگر مزایای گذراندن دوره آداب معاشرت

از طرف دیگر مجموعه‌ای از تماس‌های فیزیکی در میان سایر مردم جهان وجود دارد که هر یک دارای نماد و نشانه‌ای خاص است. دانستن آن‌ها برای افراد مختلف، دارای هر شغل و مقام و رده‌ای که باشند و بخواهند با سایر زبان‌ها ارتباط برقرار کنند، دارای اهمیت است تا از این طریق بتوانند حد و مرزهای روابط خود را تعیین نمایند.

برای نمونه از جمله حرکات و زبان بدن می‌توان به نزدیک شدن به دیگران و رعایت میزان فاصله اشاره کرد. همین عامل کوچک در فرهنگ های مختلف و در هر نقطه از جهان، دارای محدودیت‌هایی است. میزان این فاصله و رعایت آن در روابط فردی، دوستانه، شغلی و… با یکدیگر دارای تفاوت است و برای موفقیت در هر یک از روابط مذکور مجبور به رعایت این آداب هستیم.

ندانستن این حد و مرزها سبب می‌شود تا در برخورد با مردم انگلیسی زبان دچار مشکل و یا سردرگمی شویم. برای نمونه فرض کنید شما از دیدن یک فرد احساساتی و یا هیجان زده می‌شوید و تصمیم می‌گیرید که با او دست بدهید، همین حرکت ساده، معنا و مفاهیم مختلفی دارد. برای نمونه در انگلستان باید بدانید که دست دادن در حالت عادی باید در زمانی بسیار کوتاه اتفاق بیفتد و از طرف دیگر دست‌ها باید سه بار به بالا و پایین حرکت داده شود. زمان‌هایی نیز وجود دارد که می‌توان دست دادن را در زمان کم‌تری نیز انجام داد و یا فقط یک بار دست‌ها را به بالا و پایین حرکت داد.

برای افرادی که می‌خواهند با مردم انگلیسی زبان برخورد موثری داشته باشند و یا در شغل خود به موفقیت دست یابند، دانستن این مهارت‌ها و حفظ روابط اجتماعی و مراعات آداب معاشرت بسیار ضرورت دارد.

برای نمونه در همین مثالی که مطرح شد، چنانچه دست طرف مقابل خود را بیش از حد در دستان خود نگه دارید و یا بیش از تعداد ذکر شده به بالا و پایین حرکت دهید نشان می‌دهد که شما در برقراری آداب معاشرت ضعیف هستید و در این زمینه اطلاعاتی ندارید چنین اندیشه‌ای در آینده شغلی و روابط اجتماعی شما بی تاثیر نخواهد بود.

حتی در میزان قدرت و محکم گرفتن دست طرف مقابل در دستان شما نیز اصول و قواعدی حاکم است که در برخورد با شهروندان انگلیسی زبان لازم است به آن‌ها عمل شود.

تمامی این اصول و قواعد در برقراری روابط اجتماعی موثر در جهت پیشبرد هر گونه هدفی را می‌توان با شرکت در دوره کوتاه مدت مرتبط با آداب معاشرت در آکادمی واژه آموخت.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.