دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص حسابداران

فهرست مطالب

English for accounting

دوره تخصصی زبان انگلیسی مختص حسابداران (English for accounting)

در این دوره، حسابداری به طور خاص برای افرادی که در زمینه حسابداری و امور مالی مشغول به کار هستند و برای برقراری ارتباط موثر کارآمدتر در شرایط مختلف با همکاران و شرکای تجاری خود به زبان انگلیسی نیاز دارند، در نظر گرفته شده است. در این دوره، زبان انگلیسی مورد نیاز در حرفه حسابداری و امور مالی جهت دستیابی به اهداف ارتباطی در جلسات، ارائه ها، مکالمات تلفنی و محاوره ها برنامه کار قرار داده شده است.

انگلیسی مختص حرفه حسابداری، دوره پیشنهادی ایده آل و سریع برای هر شخصی است که برای برقراری ارتباط با همکاران، مشتریان و… در زمینه مالی و حسابداری دچار فقدان دانش زبانی می باشند.

حتی اگر در حرفه حسابداری فعالیت نداشته باشید، هنگامی که مشغول تجارت هستید و می خواهید در مورد تمام جوانب تجارت که اتفاقا این جوانب شامل حسابداری نیز می شود، بدون دغدغه و ایجاد ابهام صحبت کنید، یادگیریی زبان انگلیسی مختص این حرفه برای زندگی کاری شما بسیار مفید خواهد بود و سکوی پرشی برای شما به شمار می آید زیرا به طور کلی با یادگیری اصطلاحات کلیدی حسابداری، قادر خواهید بود زبان تجاری خود را به شکل قابل توجهی بهبود بخشید.

حسابداری دقیقا مانند فناوری اطلاعات، تجارت، فروش و بازاریابی یکی از حوزه های حرفه ای تجاری است که استفاده از واژگان مناسب در زمان مناسب می تواند به طور جدی در آینده شغلی شما و به تبع آن جایگاه شغلی شخصی شما تاثیرگزار باشد.

در این حرفه سر و کار شما با مسائل و امور مالی می باشد. بنابراین ممکن است ایجاد کوچیکترین ابهام و یا سوتفاهم تبعات سنگینی در پی داشته باشد در نتیجه، دقت عمل، یکی از فاکتور های اصلی این حرفه به شمار می آید زیرا عملکرد شرکت و یا هر مجموعه ای که در آن مشغول به کار هستید، طبق اسنادی که توسط شما و همکارانتان ارائه می شوند، منعکس خواهد شد.

اهداف دوره:

از اهداف طراحی این دوره ها و جمع آور شمار زیادی از واژگان و اصطلاحات پرکاربرد حرفه حسابداری، به حداقل رساندن بروز مشکلات احتمالی ناشی از عدم تسلط بر زبان کار است. به یاد داشته باشید که به طور کلی، هنگام یادگیری واژگان جدید توصیه می شود از ترجمه کلمات جدید به زبان مادی خودداری کنید. هرچند در دوره های انگلیسی برای یک حرفه خاص، به عنوان مثال انگلیسی برای حسابداری، اگر برای هر واژه یا اصطلاح جدید در زبان مادری خود به دنبال معادلی مناسب باشید، ممکن است برگرداندن آن واژه به زبان مادری به یادگیری بهتر آن کمک کند چراکه احتمالا در حال حاضر مشغول استفاده از آن واژه ی معادل زبان مادری در کارهای روزمره خود هستید.

آیا تا به حال برای شما پیش نیامده که با مشکلات زیر مواجه شوید؟

صحبت کردن در ارتباط با ایده ها و نظرات شخصی برایتان دشوار باشد.

در جلسات و سخنرانی ها به دلیل عدم فهم درست مسائل دچار اضطراب شوید.

به دلیل ضعف زبانی نتوانید با دیگر همکاران خود روابط اجتماعی کارآمد تری داشته باشید.

توضیح مسائل مالی برای دیگران از نظر شما دشوار و چالش بر انگیز باشد.

عدم تسلط شما برای زبان کاریتان مانع از ارتقا شغلی شما شده باشد.

بخشی ازمهارتهایی که به عنوان مهارت های زبانی نیاز دارید تا در مواجهه با مشکلات مطرح شده با اعتماد به نفس و تسلط  قادر به کنترل و حل و فصل آن ها باشید، عبارتند از:

▪ واژگان و عبارات لازم مرتبط با اعداد و پول

▪ راهبردها و زبان حسابداری برای توصیف عملکردهای کلیدی ارتباطات تجاری مانند: مشاوره، درخواست بیان نظرات

▪ نحوه بررسی روند تغییرات مالی شرکت

▪ نحوه بیان مسایل مالی به زبان ساده برای افراد غیرمتخصص و …

اجازه ندهید ضعف زبانی شما را از پیشرفت و ارتقا شغلی باز دارد. ممکن است شما مهارت های فنی قوی داشته باشید اما عدم تسلط شما بر زبان انگلیسی حرفه تان می تواند مانع از پیشرفت شما شود. اینجاست که دوره های انگلیسی مرتبط با حسابداری و امور مالی برای شما چاره ساز است.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.