دوره های زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با مشتری مداری

دوره های زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با مشتری مداری (English for customer care)

اگر در حرفه خود با مشتریان زیادی سر و کار دارید و مشغول ارائه خدمات به آن ها در زمینه های مختلف هستید، احتمالا این وضعیت را تجربه کرده اید که شخصی با دفتر شما تماس بگیرد و قصد صحبت با فردی را داشته باشد که در لحظه مکالمه در دفتر حضور نداشته است. خب شما چه کار می کنید؟ پیام دریافت می کنید؟ چگونه پیام را دریافت می کنید؟ خب، در صورتی که تماس گیرنده تمایل داشته باشد پیامی بگذارد، شما اطلاعاتی دریافت خواهید کرد مانند این که شخص می خواهد با چه کسی یا در چه زمینه ای صحبت کند یا وقتی به عنوان مشتری از محصولی شکایت دارید یا دچار مشکل شده اید، اولین گزینه ای که جهت رفع مشکل و یا گزارش شکایت به ذهن شما می رسد، تماس با نمایندگی خدمات مشتری می باشد. در تمامی موارد ذکر شده، برای برقراری ارتباط کارآمد شما نیازمند تسلط به زبان انگلیسی در زمینه مربوط می باشید تا با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس با افراد مراوده داشته باشید. به عنوان فردی که روزانه با افراد زیادی تحت عنوان ارباب رجوع سر و کار دارید، لازم است که تصویر خوبی از خود در ذهن آن ها ترسیم کنید تا آن ها به همکاری و تجارت با شما ادامه دهند. به همین دلیل است که حفظ لحن حرفه ای در زمینه خدمات مشتری بسیار مهم و تعیین کننده می باشد و این بدان معناست که شما باید همواره آرام و منطقی به نظر برسید و از توهین یا سرزنش افراد خودداری کنید. به کار بردن لحن مناسب و حرفه ای نشان دهنده این واقعیت می باشد که شما به نظرات و تجربیات تمامی افراد گوش می دهید و حقیقتا قصد کمک به مشتریان را دارید.

به یاد داشته باشید که اغلب اوقات، ارائه خدمات مطلوب به مشتری به معنای عذرخواهی از مشتری ناراضی می باشد حتی اگر تقصیر از جانب شما نباشد. این به معنای تشکر آن ها به دلیل انتخاب شما برای همکاری و تجارت می باشد، حتی زمانی که شرایط چالش برانگیزی را برای شما فراهم می کنند.

این دوره برای فرادی که مشغول ارائه خدمات به مشتریان هستند و به منظور ارتباط موثر و مشتری مداری نیازمند ارتقا سطح دانش زبانی خود در این زمینه هستند، در نظر گرفته شده است. شما ممکن است در بخش فروش یا خدمات مشتری یک شرکت مشغول به کار باشید، ممکن است با مشتریانی که در یک سازمان یا بانک یا هتل هستند تماس مستقیم داشته باشید و یا شاید از طریق تماس تلفنی با مشتریان ارتباط برقرار کنید. در تمامی این موقعیت ها برای برقراری ارتباط موفقیت آمیز به مهارت های زبانی و تکنیک های خاص نیاز دارید. در دوره زبان انگلیسی مرتبط با مشتری مداری نه تنها واژگان و اصطلاحات کاربردی ارائه داده می شود، بلکه به راهبرد های مربوط به استفاده موثر از زبان انگلیسی در زمینه های تجاری می پردازد تا به شما کمک کند چه با اشخاص، چه از طریق تلفن یا مکالمه ارتباط کار آمد با مشتریان برقرار کنید و با ایجاد آمادگی لازم، اعتماد به نفس خود را حین فعالیت در حرفه خود افزایش دهید.

طی این دوره، به جنبه های مختلف ارتباط با مشتری در جلسات حضوری، تماس های تلفنی و ارتباط کتبی و مهارت های لازم برای حل مشکلات در رسیدگی به شکایات مشتریان ارائه می شود. این دوره برای تمامی افرادی که در زمینه های مختلف ارتباط مستقیم با مشتریان دارند مناسب می باشد.

برخی از اهداف دوره:

  1. مقدمه ای بر مشتری مداری: موفقیت در مشتری مداری، پرداختن به مشاغل مرتبط و نکات و راهکارهای لازم جهت ارتقا کیفیت در مشتری مداری.
  2. موفقیت در تماس های تلفنی: گرفتن سفارش، مراکز تلفن مشتری محور، شفاف سازی و توضیح درک مطلب.
  3. ارتباط رو در رو با مشتری: زبان بدن، بازدید از شرکت ها، نمایشگاه ها، نکات و راهکارهای زبانی اساسی معاشرت.
  4. ارائه خدمات به مشتریان از طریق مکالمه: نامه ها و ایمیل های موثر، نوشتن سبک های رسمی و غیر رسمی، و پیوست ها.
  5. ارتباط تلفنی با مشتریان: تماس تلفنی عمومی، تماس تلفنی با مشتری، نکات و راهکارهای چگونگی کاربرد زبان رسمی به هنگام برقراری تماس تلفنی.

رسیدگی به مشکلات و شکایات مشتریان: راهبردها و سیاست های شکایات، نامه عذر خواهی، توضیح سیاست شرکت، ارائه نکات و راهکارهای چگونگی عذرخواهی و مراحل حل مسئله.

Customer Care