دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت مد

فهرست مطالب

مختصری درباره صنعت مد و فشن:

صنعت مد یک صنعت سودآور، پرطرفدار و رقابتی است که طیف گسترده ای از افراد، مشاغل و اقشار را در بر می گیرد. برخی از ناظران بین صنعت مد و صنعت پوشاک تمایز قائل می شوند. مد را می توان به گونه ای به عنوان سبک لباس ها و اکسسوری هایی که در هر زمان معینی توسط گروه هایی از مردم پوشیده می شوند، تعریف کرد.

صنعت مد از چهار سطح تشکیل شده است: تولید مواد خام، عمدتا الیاف و منسوجات، همچنین چرم و خز. تولید کالاهای مد توسط طراحان، تولیدکنندگان، پیمانکاران و…، خرده فروشی و تبلیغات. این سطوح شامل بسیاری از بخش های مجزا اما وابسته به هم هستند، که همگی با هدف برآوردن تقاضای مصرف کننده برای پوشاک در شرایطی اختصاص داده شده اند که افراد فعال در این حرفه را قادر می سازد تا فعالیت پرسودی داشته باشند.

 

دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت مد

معرفی دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت مد (English for Fashion Industry):

از آن جایی که زبان انگلیسی از ابزار ضروری در صنعت مد به شمار می‌آید، داشتن مهارت‌های زبانی تخصصی و تسلط بر زبان بین‌المللی برای افرادی که در این حرفه مشغول به فعالیت هستند، لازم و حیاتی می‌باشد. صنعت مد و شاخه ها‌ی مرتبط با آن از آن دسته مشاغلی به شمار می‌آیند که به صورت مداوم و مستمر با سراسر جهان در ارتباط می‌باشند.

فرض کنید که در حال برقرای ارتباط با طراحان دیگر در سراسر جهان می‌باشید و یا قصد عقد قرارداد با یک تامین کننده خارجی را دارید و… در این موارد، شما قطعا نیازمند یک وسیله ارتباطی مشترک برای برقراری ارتباط موثر و کارآمد می‌باشید و آن وسیله چیزی نیست جز زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت مد. آموزش این دوره‌ها کاملا متناسب با نیازهای خاص طراحان، تامین کنندگان، خریداران و خرده فروشان می‌باشد.

این دوره دارای ارتباطی تعاملی و سرشار از واژگان انگلیسی مرتبط با صنعت مد می‌باشد. با شرکت در این دوره‌ها قادر خواهید بود مهارت‌های زبانی و اعتماد به نفس خود را بهبود بخشیده و اعتبار رزومه خود را افزایش دهید. این دوره‌ها همچنین ارتباط شما را با همکاران و ارباب رجوع خود به زبان انگلیسی تسهیل می‌کند و ساختارهای دستوری و دامنه واژگان وسیعی در این زمینه ها را پوشش می‌دهد.

زمینه هایی از جمله: فعالیت در حرفه مد، تاریخچه مد، منسوجات، ساختار پوشاک، تولید، تبلیغ، رویدادها و…. که به تمامی متقاضیان کمک می‌کند تا در جهت پیشرفت و کاربرد زبان انگلیسی در زمینه های تخصصی فعالیت ‌کنند. نحوه ارائه دوره‌ها به صورت کلاس‌های گروهی، نیمه گروهی و یا انفرادی می‌باشد.

صنعت مد

کاربرد ها و مزیت های دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت مد:

برخی از مزیت های دوره های تخصصی مرتبط با صنعت مد عبارتند از:

 • افزایش اعتماد به نفس و تسلط در هنگام استفاده از زبان انگلیسی حرفه‌ای
 • فراهم شدن فرصتی مناسب برای تمرکز بر اهداف یادگیری
 • کسب اطلاعات گسترده‌تر درباره صنعت مد انگلیس، به ویژه لندن
 • قواعد سازی متقاضیان جهت برقراری ارتباط موثر و موفقیت‌آمیز در زمینه طراحی و ارئه کالا های تجاری خود در این صنعت
 • فراهم سازی زمینه و تلاش در جهت ارائه واژگان مورد نیاز جهت ارزیابی و توصیف تغییر روندها در صنعت مد و پوشاک
 • ایجاد فرصت مناسب جهت شرکت در مباحث تجاری و بالا بردن سطح توانایی زبان آموزان در بکارگیری واژگان و طیف گسترده‌تری از دستور زبان انگلیسی به طور رسمی

دوره‌های انگلیسی مرتبط با صنعت مد جهت پاسخگویی به نیازها و سوالات همه جانبه‌ شرکت‌کنندگان، خواه در بخش طراحی و تولید فعالیت داشته باشند، خواه در بخش تبلیغ و یا موارد دیگر به شیوه‌ای مدرن و هدفمند طراحی شده است.

تاکید بر لغات و اصطلاحات کلیدی که در تمام مراحل طراحی، ساخت، حمل و نقل کاربردی هستند، در برنامه کار قرار داده شده است و همچنین زبان تجاری مشتری مداری و بازاریایی از دیگر موارد کلیدی و از جمله بخش‌های جدایی ناپذیر این دوره‌ها می‌باشد. در نهایت، تمامی فعالیت‌ها به منظور فعال کردن مهارت‌های گفتاری و تشویق شرکت‌کنندگان برای برقراری ارتباط موفق به زبان انگلیسی خواهد بود.

چه چیزی در این دوره خواهید آموخت؟

موضوعاتی که طی دوره مورد توجه قرار خواهند گرفت عبارت اند از:

 • اصطلاحات تجاری و بازاریابی
 • اصطلاحات مربوط به انواع پارچه و الیاف
 • اقلام مختلف پوشاک
 • لوازم جانبی
 • روش‌های توصیف مد
 • پرداختن به برخی لغات پرکاربرد در صنعت مد که ممکن است ریشه انگلیسی نداشته باشند
 • مشاغل مربوط

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.