دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت فوتبال (English for Football)

فهرست مطالب

مختصری درباره صنعت فوتبال:

فوتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است. این ورزش تقریبا در همه ی کشور ها چه توسط کودکان در زمین های خاکی و کوچه و خیابان ها و چه به صورت حرفه ای در استادیوم های بزرگ ورزشی انجام می شود. فوتبال حرفه ای توسط میلیاردها طرفدار در سراسر دنیا دنبال و تماشا می شود. این فوتبال یک ورزش تیمی است که شامل دو تیم رقابتی با یازده بازیکن در داخل زمین است و توسط میلیاردها نفر در سراسر جهان تماشا و بازی می شود.

این ورزش ابتدا در انگلستان پایه گذاری شد. علاوه بر این، فوتبال به ورزش محدود نمی شود، فرصت های شغلی متعددی نیز فراهم می کند. از آن جا که به افراد موفق در این صنعت بورسیه تحصیلی و یا فرصت شغلی مناسب در مشاغل دولتی داده می شود، بسیاری از افراد ترغیب می شوند تا فعالیت خود را در این حرفه آغاز کنند.

صنعت فوتبال

معرفی دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت فوتبال (English for Football):

زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با فوتبال یا English for Football به طور خاص برای افرادی که در صنعت فوتبال فعالیت دارند یا آماده فعالیت در این صنعت هستند طراحی شده است که زبان تخصصی خود را با هدف برقراری ارتباط با افراد گوناگون در فضای کار بهبود بخشند. این دوره تخصصی، زبان‌آموزان را آماده می‌سازد تا مهارت های زبانی و واژگان لازم را برای درک موقعیت های معمول بهبود بخشند و ایشان را به مهارت‌های زبانی و واژگان لازم برای درک این موقعیت ها مجهز می‌کند.

این دوره همچنین متناسب با نیاز بازیکنانی است که قصد دارند سطح فعلی زبان انگلیسی خود را ارتقا دهند. بنابراین در طول دوره، بستری فراهم خواهد شد تا برای ایجاد ارتباط با مربیان، بازیکنان و سایر افراد، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. بسیاری از بازیکنان خارجی که به مسابقات بین المللی می روند باید زبان انگلیسی تخصصی صنعت فوتبال را یاد بگیرند زیرا انگلیسی، زبان اتاق رختکن است.

برقراری ارتباط، بخشی جدایی ناپذیر و اساسی از حضور در یک تیم است، بنابراین صحبت کردن به زبان انگلیسی برای بازیکنان بین المللی امری ضروری است. داستان برخی بازیکنان فوتبال نشان می دهد که چگونه می توان در یک تیم انگلیسی زبان تنها با درک حداقلی از زبان، صحبت کرد. در نهایت، هر تیم ابزار ارتباطی خود را توسعه می دهد که به ترکیبی از کلمات، ژست ها و شهود متکی است.

سرفصل های آموزشی:
 • درآمدی بر صنعت فوتبال: آشنایی با مشاغل مرتبط، موضع گیری مدافعان در زمین، زمین بازی و…
 • مدافع: آشنایی با موقعیت های گل زنی در زمین بازی، ضربه ی ایستگاهی
 • هافبک: پرداختن به تاکتیک های فوتبال، ترکیب بندی تیم ها و …
 • اتحادیه فوتبال: بررسی نقش هر بازیکن و مهارت های لازم برای هر کدام
 • سرمربی و مربی فوتبال: شرح وظایف و مسئولیت ها، تفاوت های مربی و سرمربی…
 • بررسی بهترین تیم ها و هت تریک ها

 

دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با صنعت فوتبال (English for Football)

در این دوره ها چهار مهارت زبانی در دستور کار می گیرند:

 1. خواندن و درک مطلب (Reading): به کار بردن متون معتبری که متخصصان و کارشناسان در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنند و ارائه واژه نامه جامع دربردارنده حدود 160 اصطلاح کلیدی متداول مربوط به این صنعت.
 2. مکالمه و شنیداری (Speaking & Listening): طراحی فعالیت‌های گروهی، شبیه سازی موقعیت‌های مختلف در زمین و ارائه اطلاعات مورد نیاز مرتبط با صنعت فوتبال، و راهکارهای لازم در صورت مواجهه با مشکلات در این حرفه.
 3. نوشتاری (Writing): تلاش در جهت ایجاد انگیزه در زبان‌آموزان با تقویت مهارت نوشتاری آنها در زمینه ارائه انواع مختلف متن و گزارش
در این دوره چه مواردی خواهید آموخت؟
 • ارتقاء ارتباطات:

آیا شما نیاز به بهبود ارتباط با بازیکنان دارید؟ آیا می خواهید دستورالعمل های دفاعی را واضح تر متوجه شوید؟ در این دورهای طراحی شده برای کادر ورزشی فوتبال و یا تمام افرادی که به نحوی با این زمینه در ارتباطات هستند، بیش از 60  عبارت فوتبال و استراتژی در نظر گرفته شده. در اینجا فرصتی فراهم شده است تا هر آنچه برای ایجاد و ارتقا ارتباطات خود مورد نیاز می باشد، بیاموزید و در موقعیت های گوناگون به کار ببرید.

 • توضیح بهتر استراتژی ها:

افراد پس از گذراندن این دوره ها قادر خواهند بود با اعتماد به نفس و اطمینان خاطر راجع به استراتژی های تاکتیکی و متدولوژی دنیای پرطرفدار فوتبال صحبت کنند. این دوره حاوی مستندهایی از موقعیت های مختلف درون زمین بازی می باشد تا به شما کمک کند مسائل را بهتر درک کرده و توضیح دهید!

 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید:

دوره زبان انگلیسی مرتبط با حرفه ی فوتبال، برای حرفه ای ها و متخصصان فوتبال به گونه ای طراحی شده است که با تمرکز بر نقاط ضعف و رفع آن ها، رفته رفته موجب تقویت اعتماد به نفس افراد و حضور موثرتر و کارآمدتر آن ها در عرصه های مختلف فوتبال شود.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.