دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا (English for Legal Professionals)

فهرست مطالب

محتصری درباره حوزه حقوق:

حقوق در سراسر دنیا به عنوان یک حرفه و یا یک صنعت شناخته می شود. در هر جامعه ای حضور حرفه ها و صنعت های مختلف به منظور بقا و تداوم چرخه حیات آن جامعه لازم و ضروری است، که حرفه وکالت یکی از آن ها به شمار می آید. مقررات مربوط به وکالت و تجارت به دو بخش تقسیم می شوند: وکلا قانون کار را تنظیم می کنند و متخصصان مستقل تجارت بر این صنعت نظارت می کنند.

وکلا برای دادگاه های دولتی و ترویج عدالت در جامعه فعالیت می کنند. از این رو واضح است که با افراد و اقشار مختلفی سر و کار دارند. به منظور برقراری ارتباطی موثر و پیشرفت و بقا در اقتصاد جهانی، تسلط به زبانی واحد به عنوان پل ارتباطی، لازم و ضروری است. حقوق و زیرشاخه های آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق (English for Legal Professionals)

معرفی دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق (English for Legal Professionals):

امروزه ایجاد یک راه موثر برای برقراری ارتباط با افراد در سراسر جهان با اهداف گوناگون تجاری، اقتصادی، اجتماعی و… به یک ضرورت تبدیل شده است. به این منظور، احساس نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی، به عنوان زبان بین المللی پذیرفته شده و مشترک، در میان افراد با ملیت های گوناگون به ویژه در میان فعالین در حرفه های گوناگون رفته رفته در حال افزایش می باشد. زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق، یکی از زیر مجموعه های English for Specific Purposes یا به اختصار (ESP) به شمار می رود.

برگرفتن سیاست زبانی در جهان کار آسانی نیست و شرکت ها بی وقفه در این راه در حال تلاش هستند. بسیاری از آن ها جهت ارتقای سطح زبانی پرسنل خود، دوره های زبان انگلیسی برای آن ها در نظر می گیرند که شرکت در آن دوره ها الزامی می‌باشد و تقریبا مسلم است که با مخالفت و سرسختی کارمندان خود روبرو خواهند شد. بدیهی است که اگر تسلط شما به زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با حرفه خود به قدر کفایت خوب نباشد، ضعف شما در نهایت به عملکرد تیم آسیب خواهد زد و ممکن است این ضعف در طولانی مدت موجب حذف شما از تیم حرفه ای شان شود.

در دوره های تخصصی انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق، برنامه های آموزشی متناسب با نیازهای متقاضیان ارائه می شوند. در این دوره های تخصصی، طیف وسیعی از نیازهای افراد پوشش داده می شود.

به دلیل گسترش سریع روابط بین الملل، ارائه خدمات مختلف فکری به زبان انگلیسی از اوامر بسیار مهم به شمار می آیند. بنابراین شرکت های حقوقی و تمامی حرفه هایی که به حقوق مرتبط هستند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. از آن جایی که تمام جوانب و نیازهای متقاضیان در این دوره های تخصصی مدرن و هدفمند از قبل مورد بررسی قرار گرفته است، ما نیز محتوای هر جلسه آموزشی خود را متناسب با همان نیاز ها و توانایی ها تنظیم کرده ایم.

در برخی موارد ممکن است شما تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید، اما افرادی که با آن ها سر و کار دارید مهارت چندانی در این زمینه نداشته باشند، این جا همان جایی است که داشتن انعطاف پذیری و سازگاری در بکار گیری زبان بسیار حائز اهمیت است. بنابراین ممکن است لازم باشد دستورالعمل ها یا رهنمود هایی ارائه شود، ممکن است لازم باشد این اطلاعات به مخاطبان با توانایی و سطح سابقه متفاوت ارائه شود و یا… دوره های ما به تمامی این زمینه ها می پردازد و به زبان آموزان در ارتقا توانایی هایشان در زمینه های مربوط به شغلشان کمک خواهد کرد.

بر خلاف زبان مکالمه، انگلیسی برای وکلا ویژگی های خاص خود را دارد که درک آن دشوار است حتی برای یک وکیل حرفه ای که قبلا در زندگی روزمره انگلیسی صحبت کرده است، زبان انگلیسی برای وکلا شامل اصطلاحات خاصی می باشد که متخصصان این رشته برای برقراری و حفظ ارتباط موثر خود با مشتریان و ارباب رجوع، نیازمند تسلط معقول بر زبان انگلیسی تخصصی هستند.

دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا و افراد فعال در رشته حقوق (English for Legal Professionals)

سرفصل های آموزشی:
 • استخدام افراد: آشنایی با زبان انواع قراردادهای کار، اصطلاحات قراردادها، تنظیم استعفانامه
 • خرید و فروش کالا و خدمات: آشنایی با قراردادهای فروش، شرایط و ضوابط قراردادی، اختلاف های قراردادی
 • حفاظت مالکیت معنوی: آشنایی با مواردی مانند حق اختراع، حق چاپ، علامت تجاری و قراردادهای حقوقی
 • ادغام و مالکیت شرکت: پرداختن به مواردی مانند اساس نامه، خریدهای تملکی، نوشتن نامه هدف
 • مدیریت ریسک و ورشکستگی: بررسی علل و پیامد های ورشکستگی، رویه های ورشکستگی، پرداخت حقوق طلبکاران، ارزیابی ریسک قانونی
برخی از مزایای دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا (English for Legal Professionals):
 • ارائه اطلاعات و داده های مورد نیاز به ساده ترین و قابل فهم ترین روش ها
 • تقویت دایره واژگان تخصصی مرتبط، مهارت خواندن و درک مطلب
 • طراحی برنامه آموزشی با در نظر گرفتن نیازهای روز دنیای کار و تجارت
 • نظارت و ارزیابی عملکرد زبان آموزان در طول دوره
 • تمرکز بر تقویت چهار مهارت اصلی به ویژه مهارت گفتاری
اهداف دوره زبان انگلیسی ویژه وکلا (English for Legal Professionals):

در انتهای ترم شما قادر خواهید بود:

 • در بحث ها، با به کارگیری واژه های تخصصی انگلیسی در مورد موضوعات مطالعاتی حوزه وکالت شرکت کنید و صاحب نظر باشید.
 • از مهارت های خود در ارائه اطلاعات مرتبط با حرفه وکالت به زبان انگلیسی استفاده کنید.
 • اعتماد به نفس خود را هنگام ارتباط با همکاران و مشتریان افزایش دهید، فرصت های شغلی بیشتری را برای خود ایجاد کنید و در حرفه خود پیشرفت کنید.

با تسلط معقول بر زبان انگلیسی در زمینه حقوق و موارد مرتبط با این حرفه شما قادر به برقراری ارتباط با وکلای دیگر هستید که اتفاقا به تمام ظرایف اصطلاحات حقوقی و مشخصات انگلیسی برای وکلا نیز اشراف لازم را خواهید داشت. وکیلی که دوره های انگلیسی حقوقی را با موفقیت پشت سر بگذارد، از نظر حقوقی قادر به ترجمه اسناد حقوقی پیچیده، قراردادها و همچنین ارائه خدمات مشاوره حرفه ای خواهد بود.

 

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.