دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation

فهرست مطالب

negotiation

دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation

می‎دانید یکی از مهمترین تفاوت آدم‌های موفق با دیگران چیست؟ آنها به طور خاص از اصول و فنون مذاکره برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‎کنند. مذاکره روشی است که با استفاده از آن به راحتی و با کمترین هزینه می‎توانید اختلافات خود را با دیگران حل نمایید. به این ترتیب بدون اینکه بخواهید استرس‌های مشاجره را تحمل نمایید، به یک نتیجه قابل قبول خواهید رسید.

گاهی اوقات لازم است برای موفقیت کمی بلند پرواز تر باشید، اگر بخواهید فعالیت و یا تجارت خود را به آن سوی مرزها گسترش دهید، باید توانایی ارتباط موثر با آنها را داشته باشید. مهم نیست فعالیت شما بزرگ باشد یا کوچک، مهم این است که بتوانید از توانایی‌های خود برای پیشرفت استفاده نمایید. بدیهی است برای این امر باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشد. اما آیا انگلیسی که در گردشگری و معاشرت‌های اجتماعی کاربرد دارد، می‎تواند به شما کمک کند تا یک مذاکره را به زبان انگلیسی پیش ببرید و به موفقیت برسانید؟ از سویی دیگر، آیا صرفا دانش انگلیسی می‎تواند به شما کمک کند تا در این زمینه موفق عمل کنید؟

 این طور به نظر می‎رسد که برای موفقیت در این امر باید دو ویژگی برتر و مهم داشته باشید. در مرحله اول باید اصول و فنون مذاکره را بدانید و در مرحله بعدی باید بتوانید آنها را به زبان انگلیسی بیان کنید. شما برای این منظور به دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره نیاز خواهید داشت.

نگاهی کلی به دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation
 • در قدم اول، در کنار یادگیری زبان، خواهید آموخت که چگونه مذاکره را آغاز کنید. اگر از همان ابتدا به‌ گونه‎ایی صحبت را آغاز کنید که باعث سوءتفاهم شود، جو مذاکره را متشنج خواهید کرد. در دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation، آموزش می‎بینید که با بیانی مثبت، اهداف خود را مطرح نمایید و در عین حال بتوانید اطلاعات لازم را کسب نمایید. در واقع با این آموزش‌ها برای مذاکره آماده خواهید شد.
 • در مرحله بعد به تعریف و تعیین اهداف پرداخته خواهد شد.
 • تنظیم جلسه از دیگر مهارت‎هایی است که طی کلاس‌های آموزشی کسب خواهید کرد.
 • چگونگی ارائه پیشنهادات را یاد خواهید گرفت.
 • می‎آموزید که چگونه یک پیشنهاد جدید را مطرح کنید.
 • نحوه برخورد با مشکلات و خارج شدن از بن‎بست‌ها به شما آموزش داده می‎شود.
 • یاد می‎گیرد که چگونه به توافق برسید و چگونه آن را حفظ کنید.

 

موارد اساسی که در این دوره آموزش داده خواهد شد:
 • برنامه ‎ریزی و مدیریت مذاکره
 • بیان اهداف
 • توانایی پیشنهاد دادن و پاسخ به پیشنهاد
 • توانایی بیان نظر موافق و مخالف
 • توانایی پرسش سوالات

 

با گذراندن دوره آموزش انگلیسی برای مذاکره، به این اهداف دست خواهید یافت.

در دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation، یاد خواهید گرفت که چگونه از مذاکره به عنوان بخشی از تجارت استفاده نمایید. به این ترتیب این فرصت را خواهید داشت تا به نتیجه دلخواه خود برسید و در عین حال طرف مقابل را نیز راضی نگه دارید. در واقع با مفهوم مذاکره آشنا شده و چگونگی به دست آوردن اطلاعات را یاد می‎گیرید. به عبارتی مهارت‌هایی که برای انجام مذاکره به آن نیاز خواهید، به شما آموزش داده خواهد شد.

آشنایی با  اهداف و  فرهنگ مذاکره. این امر به شما کمک خواهد کرد تا به سراغ بحث‎های بیهوده که نتیجه‎ایی جز شکست ندارد، نروید. جهت حضور در جلسات، از اعتماد به نفس کافی برخوردار خواهید بود و توانایی تنظیم قراردادها را خواهید داشت.

آشنایی با واژگان و اصطلاحاتی که در طول مذاکره به آنها نیاز خواهید داشت. در این دوره می‎آموزید که چگونه در محیط‎های رسمی و غیر رسمی مذاکرات از کلمات و اصطلاحات مناسب  استفاده کرده و مذاکره را پیش ببرید. باید بدانید که واژگان در انگلیسی می‎توانند مفاهیم و معنای بسیاری را به ذهن متبادر کنند، بنابراین درک درست شما از واژگان سبب خواهد شد تا به خوبی منظور خود را بیان کرده و در عین حال متوجه مقصود و هدف طرف مقابل نیز شوید، به این ترتیب می‎توانید احتمال سوءاستفاده از معانی مختلف یک واژه را کاهش داده  و به معنی دقیق آن اشاره خواهید کرد.

قادر خواهید بود تا جلسه را به خوبی مدیریت کرده و آن را براساس اهداف خود پیش ببرید. یاد می‎گیرید که چگونه دستور جلسه را تنظیم کرده و از چه کلمات و عباراتی در آن استفاده نمایید.

با آموزش اصول و فنون مذاکره قوانین مذاکرات حرفه ای را یاد خواهید گرفت.

در این دوره با باید و نباید های مذاکرات حرفه‎ایی آشنا خواهید شد و توانایی بکارگیری آنها را خواهید داشت. نحوه تایید و اصلاح دستور جلسه، تنظیم قرار ملاقات‎ها و محقق کردن اهداف از دیگر مهارت‎هایی است که طی دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation  یاد خواهید گرفت. در این دوره آموزش خواهید دید که توانایی بیان منافع خود را داشته و به صورت کاملا شفاف و واضح آنها را بیان خواهید کرد.

همچنین یاد می‎گیرید که چگونه از سوالات کاربردی و موثر استفاده نمایید. باید بدانید که ارتباط یک فرآیند  دو طرفه است. برای رسیدن به موفقیت لازم است بدانید از طرف مقابل خود چه می‎خواهید. با مطرح کردن سوالاتی که اصطلاحا پایانی باز دارند، این فرصت را برای خود و طرف مقابل فراهم می‎کنید به جمع‌آوری و بررسی اطلاعات بپردازید. به عنوان مثال، می‌توانید بپرسید ، “امروز امیدوارید به چه چیزی برسید؟” سپس می‎توانید استدلالات خود را بررسی کرده  تا راه‎حل مناسبی برای خواسته‌های  دو طرف ارائه دهید.

پس از پایان آموزش چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

مفهوم و اصول مذاکره را به خوبی درک خواهید کرد.

قادر به تشخیص تعارضات و توافق‎ها خواهید بود و برای برطرف کردن آنها راه‌حل‌های مناسب ارائه خواهید داد.

با اصطلاحات و کلمات پرکاربرد در مذاکره آشنا خواهید شد و می‎توانید در موقعیت‎های مناسب از آن استفاده نمایید.

یاد خواهید گرفت که در طی مذاکره احساسات خود را کنترل کنید و هیجان زده نشوید.

می‎آموزید که چگونه اشتباهات گذشته را تکرار نکرده و از جملات موثر برای جبران آن بهره ببرید. برای این منظور اگر خطا متوجه شما بود، بهتر است آن را بپذیرید و با بیان جملاتی مانند “آنچه هفته گذشته اتفاق افتاد، غیر عمدی و غیرقابل قبول بود. موافقید که گفتگو را ادامه دهیم؟” به این ترتیب، شرایط را برای موفقیت خود مهیا خواهید کرد.

دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره برای چه کسانی مناسب است؟

دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation، برای همه افرادی که می‎خواهند روابط بین‌المللی خود را گسترش دهند، مفید خواهد بود. در حال حاضر به طور چشمگیری با افزایش میزان ارتباطات مواجه هستیم، عمده این ارتباطات از طریق زبان انگلیسی انجام می‎شود، به همین دلیل آموزش زبان انگلیسی به عنوان یکی از اولویت‎های تحصیلی و کاری معرفی می‎شود. هر چقدر در این زمینه مهارت داشته باشید، به همان میزان شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت.

از آنجا که افراد در زمینه‎های مختلف فعالیت دارند، بنابراین بهتر است آموزش زبان انگلیسی به صورت هدفمند انجام پذیرد. به طور مثال اگر قصد تنظیم قرار ملاقات و جلسات کاری را دارید، بهتر است به سراغ English for Meeting  بروید. اگر می‎خواهید سواد انگلیسی خود را در زمینه شروع، تنظیم و مدیریت مذاکرات بالا ببرید دوره‎های آموزشی English for Negotiation برای شما مناسب خواهد بود. بدین ترتیب به صورت هدفمند و سازمان‎دهی شده در مسیر خود حرکت خواهید کرد. آموزش‌ها از طریق برگزاری کلاس، کتاب و لوح‎های فشرده انجام خواهد شد.  

پیش نیاز شرکت در دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation

برای حضور در دوره کوتاه مدت آموزش اصول و فنون مذاکره English for Negotiation لازم است تا اندکی با انگلیسی پایه آشنایی داشته باشید. افرادی که حداقل در سطح Upper-intermediate قرار دارند، بسیار راحت‌تر می‎توانند این دوره را با موفقیت سپری کنند. در صورتیکه فرد از پیش نیاز مناسب برخوردار باشد، آموزش‌های پیش نیاز برای او فراهم خواهد شد.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.