دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با خرید و فروش (English for Sales and Purchasing)

فهرست مطالب

مختصری درباره حرفه خرید و فروش:

امروزه مدیریت زنجیره تامین به عنوان بخش جدایی ناپذیر اکثر مشاغل، نقش مهمی ایفا می کند و برای موفقیت شرکت و رضایت مشتری لازم و ضروری است. ابزارهای مدیریت موجودی، کاملا در زنجیره تامین ادغام شده اند تا ابزارهایی که برای جلب رضایت مشتریان مورد نیاز است را به موقع ارائه دهند. همه ی انسان ها در زندگی روزمره خود نیازهایی دارند و برای برآورده کردن آن ها می کوشند.

تمامی نیازهای افراد برای فروش در بازار موجود می باشند تا افراد در صورت نیاز آن ها را خریداری کنند. به طور مشابه، در تجارت، همه شرکتها مشغول خرید مایحتاج خود مانند مواد خام، ماشین آلات و … هستند، بنابراین به راحتی می توان دریافت که خرید و فروش دو فعالیت اساسی هستند که در اطراف ما انجام می شوند. بنابراین خرید و فروش همیشه با یکدیگر پیش می روند. هرگاه فروش باشد، خرید نیز از جهت دیگر رخ داده است و بالعکس. اساسا در هر خریدی طرفی که می فروشد به عنوان “فروشنده” و طرفی که خریداری می کند به عنوان “خریدار” شناخته می‌شود.

معرفی دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با خرید و فروش (English for Sales and Purchasing):

دوره های زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با خرید و فروش یا (English for Sales and Purchasing) برای متخصصین و افراد فعال در این زمینه طراحی شده تا بتوانند با اعتماد به نفس و اطمینان خاطر ارتباطات خود را در محیط کار مدیریت کنند. همچنین دوره های ESP یا English for Specific Purposes از قابلیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند بطوریکه شما قادر هستید نیازها و انتظارات خود را با استاد خود در میان بگذارید تا با مد نظر قرار دادن آن ها، مناسب ترین برنامه آموزشی برای دوره شما طراحی شود. دوره های زبان انگلیسی تخصصی در هر زمینه ای از جمله خرید و فروش، تلفیقی از زبان عمومی و زبان تجاری آن رشته می باشد.

مباحث ارائه شده در دوره انگلیسی اجرایی شامل مواردی چون: اصلاح مشکلات تلفظی و لهجه، پرداخت به ساختار واژگان و گسترش دایره کلمات، آموزش زبان انگلیسی و مهارت نوشتاری برای کاهش ایرادات نگارشی در نامه نگاری های رسمی و آموزشی می باشد.

دوره های زبان انگلیسی تجاری برای مدیران اجرایی و متخصصان با توجه به نیازهای خاص متقاضیان و زبان آموزان در گروه های کوچک و یا به صورت فردی (یک به یک) ارائه می شوند.

(English For Sales And Purchasing)

سرفصل های آموزشی:
 • شغل و مسئولیت ها: آشنایی با عناوین شغلی مرتبط و شرح وظایف
 • ارتباطات جدید: فن بیان، اخلاق حرفه ای، فرصت های کسب و کار
 • مذاکره ها: نکاتی برای موفقیت در مذاکره ها، بازدیدهای شرکتی، سبک های مذاکره، مذاکره های برد- برد
 • سفارش ها: سفارش های تلفنی، سفارش های آنلاین، شرایط قرارداد، تغییر در سفارش ها
 • مشتری مداری: چگونگی مواجهه با مشکلات تلفنی و کتبی، آشنایی با فرمت شکایت های آنلاین
اهداف دوره زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با خرید و فروش:
 • آشنایی با طیف گسترده ای از مطالب، با هدف قرار دادن زمینه های اصلی خرید، فروش و ارتباطات شرکتی، نکات مهم زبانی، عبارات و استراتژی های مفید
 • تشویق به کار گروهی و تعامل برای تقویت روحیه برقراری ارتباطات موثر و موفق
 • پرداختن به عبارات و واژگان کلیدی و تخصصی ویژه خرید و فروش
 • ایجاد فرصت مناسب جهت شرکت در مباحث تجاری و بالا بردن سطح توانایی زبان آموزان در بکارگیری واژگان و طیف گسترده‌تری از دستور زبان انگلیسی به طور رسمی

به طور کلی دوره های ESP از جمله دوره های زبان انگلیسی تخصصی مرتبط با خرید و فروش به سه شکل قابل ارائه می باشند:

 • دوره های تخصصی نیمه گروهی: اگر رویکرد کلی تری نسبت به دوره ها دارید، کلاس های نیمه گروهی انتخاب مناسبی برای شما می باشد.
 • دوره های تخصصی در قالب تلفیقی از کلاس های نیمه گروهی و فردی: اگر می خواهید در جلسات، زمان بیشتری به زمینه های خاص خودتان اختصاص داده شود، این دوره مناسب شما می باشد.
 • دوره های اجرایی فردی (خصوصی): در این دوره ها، سرعت و شدت پیشرفت شما بیشتر خواهد بود. بدیهی است که در کلاس های خصوصی تمامی تمرکز کلاس و استاد بر روی تقویت نقاط ضعف شما و پاسخگویی به ضعف ها و نیازهای شخصی شما می باشد.

تسلط بر زبان انگلیسی در هر زمینه ای، همچنین در زمینه خرید و فروش، شانس شما را برای یافتن و حفظ شغل مناسب افزایش می دهد. این زبان همچنین زبان ارتباط بین المللی، رسانه ها و اینترنت است، در نتیجه، یادگیری زبان انگلیسی نه تنها برای معاشرت و سرگرمی مفید است بلکه برای فعالیت در کار و حرفه مورد نظرتان لازم و ضروری می باشد.

از دیدگاهی دیگر، با توجه به این که اکثر شرکت های بزرگ در سراسر دنیا دفاتر متعددی دارند، نیاز به استفاده از یک زبان واحد در جلسات، انجام معاملات و… امری غیرقابل انکار می باشد. ضعف در زبان انگلیسی، تجربه ایجاد مشکلاتی در جریان جلسات و همچنین دستیابی به مشاغل کار آمدتر و ارتقا شغلی می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با واحد پشتیبانی آکادمی زبان های خارجی واژه در ارتباط باشید و دریابید که مناسب ترین راه برای تقویت زبان انگلیسی شما چیست و چگونه می توانید به جامعه جهانی تجارت بپیوندید.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.