انگلیسی مرتبط با صنعت انرژی (English for the Energy Industry)

فهرست مطالب

انگلیسی مرتبط با صنعت انرژی(English for the Energy Industry)

بخش انرژی زیر مجموعه‌ای از تمامی صنایع درگیر در فروش و تولید انرژی می باشد. بخشی از صنعت انرژی شامل شرکت‌هایی است که در دستیابی و توسعه ذخایر نفت یا گاز، حفاری نفت و گاز و پالایش آن‌ها نقش دارند. صنعت انرژی همچنین شامل شرکت‌های یکپارچه تاسیسات برق مانند انرژی تجدیدپذیر و زغال‌سنگ می‌باشد. این صنعت مجموع صنایع درگیر در تولید و بخش انرژی نظیراستخراج سوخت، تولید، پالایش و توزیع را در بر می‌گیرد. جامعه مدرن مقدار زیادی سوخت مصرف می‌کند و صنعت انرژی بخش مهمی از زیرساخت‌های جامعه، تقریبا در تمامی کشورها است.

درباره دوره:

از آنجا که زبان انگلیسی زبان بین‌المللی ارتباطات، تجارت و صنعت است، تسلط بر آن به عنوان ابزار تعامل ضروری و لازم می‌باشد. همچنین جلسات کاری شرکت‌های بزرگ و صاحب نام، اغلب به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، حتی اگر تمامی شرکت‌کنندگان بر زبان دوم تسلط نداشته باشند، بنابراین توانایی کارمندان در زمینه فهم و پاسخگویی به زبان انگلیسی، برای مدیران و کارفرمایان بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

دوره زبان انگلیسی مرتبط با صنعت انرژی، یک دوره انگلیسی و مناسب برای کارمندان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است. این دوره مناسب افرادی است که تا سطح Pre-intermediate مطالعه داشتند و تا حدودی آمادگی شرکت در دوره‌های تخصصی را جهت آشنایی با زبان فنی و نیمه فنی صنعت انرژی دارند. در این دوره 24 ساعته، فعالیت هایی به منظور تقویت مهارت‌های شنوایی، مکالمه، خواندن و درک مطلب ارائه می‌شوند.

دوره انگلیسی مرتبط با صنعت انرژی، بر واژه‌ها و ساختار‌های پرکاربرد و مرتبط با زبان ایمنی کار، دستورالعمل‌ها، فرآیند‌ها، سیستم‌ها و تجهیزات تمرکز دارد.

در این دوره‌ها تقویت چهار مهارت زبانی در دستور کار قرار می‌گیرند:

 1. خواندن و درک مطلب: به کار بردن متون معتبری که متخصصان و کارشناسان در زندگی روزمره از آن ها استفاده می کنند و ارائه واژه نامه جامع دربردارنده حدود 160 اصطلاح کلیدی متداول مربوط به این صنعت.
 2. مکالمه و شنیداری: طراحی فعالیت‌های گروهی، شبیه سازی موقعیت‌های مختلف محیط کار و ارائه اطلاعات مورد نیاز مرتبط با حوزه صنعت، و راهکارهای لازم در صورت مواجهه با مشکلات در این حرفه.
 3. نوشتاری: تلاش در جهت ایجاد انگیزه در زبان‌آموزان با تقویت مهارت نوشتاری آنها در زمینه ارائه انواع مختلف متن و گزارش.
این دوره مناسب چه کسانی است؟

این دوره برای درک موقعیت‌های به وجود آمده در محیط کار و تحولات جهانی بخش انرژی، مهارت‌های زبانی لازم را ارائه می‌دهد و به موضوعاتی از قبیل تولید انرژی، حفاظت از محیط زیست، فناوری، روابط عمومی، سیاست و استراژی ها می‌پردازد. خواندن متون تحلیل نمودار به زبان انگلیسی به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا واژگان و عبارات کلیدی را در این زمینه فراگیرند.

دوره زبان انگلیسی ویژه صنعت، مربوط به کارکنان شاغل در موقعیت ها و نقش های مختلف، شامل موارد زیر می باشد:

 • توزیع و تولید انرژی (Energy Production and Distribution)
 • حفاظت از محیط زیست (Environmental Protection)
 • تکنولوژی (Technology)
 • توزیع و فروش (Sales & Distribution)
 • سیاست های و راهبردهای تجاری (Business Policy & Strategy)
 • روابط عمومی (PR)
اهداف دوره:

در انتهای ترم شما قادر خواهید بود:

 • در بحث ها، با به کارگیری واژه های تخصصی در مورد موضوعات مطالعاتی صنعت انرژی شرکت کنید.
 • از مهارت های خود در ارائه اطلاعات مرتبط با صنعت نفت و گاز به زبان انگلیسی استفاده کنید.
 • اعتماد به نفس خود را هنگام ارتباط با همکاران و مشتریان افزایش دهید و …

آکادمی زبان های خارجی واژه بر آن است با در اختیار قرار دادن متخصصان زبانی جهت آموزش نیروی کار، مسیر را برای پیشبرد پروژه هایی که نیاز به دانش و اصطلاحات تخصصی دارند هموار سازد. در ارتباط با صنعت انرژی، این بدان معناست که متخصصان زبانی و مدرسین ما دارای سابقه فعالیت در زمینه های مرتبط هستند و توانایی آماده سازی و آموزش زبان آموزان، اجرای راهبردهای زبانی، بهبود و گسترش روابط بین الملل را دارند.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.