دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات (English for Meetings)

فهرست مطالب

English for Meetings
معرفی دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای جلسات (English for Meetings):

امروزه جلسات و الزام شرکت در آن برای مدیران، کارکنان و تمام افرادی که به هر نحوی در دنیای کسب و کار فعالیت دارند، به یک عنصر گریز ناپذیر و ضروری تبدیل شده است. دوره زبان انگلیسی مورد نیاز برای شرکت در جلسات با افزایش اعتماد به نفس و مهارت متقاضیان از طریق اصلاح و بهبود زبان عمومی افراد و آموزش همه جانبه مسائل مورد نیاز، این امکان را برای متقاضیان فراهم می آورد تا دیگر دغدغه رویارویی با چالش ها را در جلسات رسمی در زمینه مذکور که علت اصلی آن عدم تسلط بر لغات، اصطلاحات و زبان مرتبط بوده است را نداشته باشند.

این دوره یک دوره تجاری می باشد که بر تقویت مهارت ها و زبان اصلی شما برای شرکت در جلسات کاری رسمی تمرکز دارد. هر درس منحصرا، زمینه ای متفاوت را مورد بررسی قرار می دهد. عبارات اساسی، نکات دستوری، و تکنیک هایی برای شما ایجاد می کند تا با اطمینان خاطر در جلسات مشارکت داشته باشید و یا حتی رهبری جلسه را به دست بگیرید. یادگیری زبان انگلیسی مرتبط و کاربردی برای شرکت در جلسات این امکان را به شما می دهد که در جلساتی که زبان ارتباطی شما با سایر افراد به زبان انگلیسی می باشد، بدون ایجاد ابهام، ایده و نظر خود را بیان کرده و نظرات دیگران را نیز درک کنید. به عبارت دیگر، از جانب دیگران فهمیده شده و دیگران را بفهمید.

نیم نگاهی به کلیت اهداف این دوره:
 • تمرکز بر آموزش چگونگی آغاز موثر یک جلسه
 • مدنظر قرار دادن واژگان و عبارات مفید و مرتبط
 • ارائه راهکارهایی برای”شفاف سازی مطالب” و “چگونگی برخورد معقول و رسمی با افرادی که سخنان شما را ناتمام می گذارند.”
 • پرداختن به سایر موضوعات مرتبط از جمله: کنفرانس تلفنی و…
 • چگونگی مدیریت موفق موافقت ها و مخالف ها.
در انتهای دوره شما قادر خواهید بود:
 1. دعوتنامه ها و نامه های تاخیر جلسات را بنویسید.
 2. با اعتماد به نفس و تسلط بر زبان انگلیسی مورد نیاز، جلسات را هدایت کنید و حتی موارد جدیدی که از نظر شما لازم است در دستور کار قرار گیرند را بدون دغدغه با مدیران، همکاران، شرکت های طرف قرارداد و… در میان بگذارید.
 3. از پیشنهاد ها و دیدگاه های خود دفاع کنید و به مخالفت ها بدون جبهه گیری پاسخ دهید.
 4. الزامات، وظایف و برنامه ها را تنظیم کنید.
 5. نتایج و برنامه های عملیاتی را خلاصه کنید و نکات کلیدی را در اختیار حضار قرار دهید.

از دیگر مزایای این دوره ها می توان به آموزش زبان رسمی مورد نیاز در حوزه تجارت و کسب و کار در کنار زبان رسمی اشاره نمود. به عبارت دیگر، همزمان با آموزش زبان رسمی و بیان تفاوت های آن زبان غیر رسمی، شما به صورت غیر مستقیم زبان غیر رسمی کسب و کار را نیز فرا می گیرید.

در این دوره آماده سازی افراد برای مواجهه با تمامی مراحل موجود در جلسات انجام خواهد شد.

مواردی از قبیل:

 • چگونگی شروع جلسه.
 • معرفی سخنرانان.
 • ارائه سخنرانی که مطلب آن از پیش به دقت تهیه شده است.
 • مدیریت بحث.
 • پاسخ به سوالات حاضرین.

از دیگر نکاتی که برای جلسات رسمی می توان داشت این است که “خودی نشان دهید”

در طول مدت ارائه شما در جلسه مهم است که مخاطبانتان را نیز در بحث دخیل کنید، برای انجام این نکات می توان نکات زیر را دنبال کرد:

 • خودتان را معرفی کنید.
 • موضوع مورد بحثتان را به طور واضح بیان کنید.
 • در تمام طول بحث به نکات اساسی قبلی نیز اشاره کنید.
 • به سوالات مخاطبان خود در جلسات با صبر و دقت تمام پاسخ دهید و یا برای دخیل قرار دادن آنها سوالاتی بپرسید.

کارگاه یک روزه چگونگی برگزای جلسات بازرگانی یا به عبارتی (How to Have an Effective Meeting) مشتمل بر 8 ساعت آموزش میباشد که چکیده ای کاربردی از دوره ۳۲ ساعته English for Meetings می باشد.

در واقع هدف این دوره، آشنایی با مراحل و چگونگی برگزای جلسات بازرگانی در هر حوزه با اصطلاحات و واژه های کاری طراحی شده و در طول روز فرد با مهارت های گفتاری (Meeting ) و  Agenda نویسی رسمی و غیر رسمی و مکالمات کوتاه Small Talk  رسمی و غیر رسمی نیز آشنا می شود.

 در قسمت (Preparing for a Meeting) و (Opening a Meeting) فرد به صورت کاربردی تحت آموزش دقیق مراحل شروع، حضور و غیاب افراد و نحوه برقراری ارتباط با سایر افراد، کاملا آشنا شده و در ادامه به ساختار(Following the Agenda)  که به صورت کاربردی آموزش داده میشود، تلسط پیدا خواهد کرد. تمامی worksheet های دوره نیز با همکاری شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) انتخاب شده بدین معنی که زبان آموزان با مطالب روز بیزنس دنیا در تماس و ارتباط قرار می گیرند.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.