دوره زبان انگلیسی تخصصی ویژه صنعت نفت و گاز (English for Oil and Gas)

فهرست مطالب

صنعت نفت و گاز کشور شامل چهار تابعه از جمله شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی می‌شود. این صنعت علاوه بر تامین نیاز های اصلی انرژی، بخش عمده ای از اقتصاد جهان را تامین می کند و صنعتی پیشرو و مقدم بر بسیاری از صنایع دیگر، چه در سطح کشور و چه درسطح بین المللی می باشد. از آنجایی که کشور ما به عنوان یکی از بزرگترین معادن نفتی و گازی می باشد، پس نیاز به تربیت افراد متخصص در زمینه بهره برداری و استفاده بهینه از این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

معرفی دوره

یادگیری زبان انگلیسی برای متخصصین و کارشناسان این حوزه به عنوان یکی از مهم ترین صنایع انرژی جهانی به دلیل دارا بودن مراودات و مذاکرات بین المللی، بسیار ضروری است. این دوره برای متقاضیانی که به صورت حرفه ای در صنایع نفت و گاز فعالیت می کنند و یا به گونه ای با آن ها سر و کار دارند طراحی شده است و همچنین، بر زبان انگلیسی مورد نیاز برای برقراری ارتباط و تسلط بر واژگان تخصصی حوزه نفت و گاز تمرکز دارد. در دوره زبان انگلیسی ویژه نفت و گاز، متقاضیان زبان و مهارت های لازم را برای برقراری ارتباطی موثر و کارآمد در سطح بین الملل فرا خواهند گرفت.

تمرکز این دوره بر آن است که افراد فعال در حوزه نفت و گاز را به سمت توسعه مهارت های حرفه ای و افزایش اثربخشی ارتباط آن ها هنگام استفاده از زبان انگلیسی و مراوده با سایر اشخاص و شرکت ها در سراسر جهان سوق دهد.

دوره مذکور برای ارتقای سطح علمی بخش های خصوصی و دولتی و همچنین در راستای بهبود برقراری ارتباطات نیز مفید واقع می شود. به علاوه، این دوره به جهت تسهیل جنبه های سیاسی مدیریت منابع و تعامل بین دولت ها و سازمان ها طراحی شده است.

به علاوه، هنگام طراحی برنامه آموزشی این دوره های تخصصی، تیم آموزشی آکادمی زبان های خارجی واژه با کاستن پیچیدگی ها و ابهامات ممکن در بخش های مختلف کتاب، شرایط مناسبی حتی برای افرادی که با زبان تخصصی ویژه نفت و گاز آشنا هستند و تنها قصد به روزرسانی اطلاعات قبلی خود را در این زمینه دارند، فراهم آورده است.

مشکلات متعدد در مواجهه با نیروهای کم تجربه، مقررات بین المللی سختگیرانه، اهمیت و ضرورت ایمنی و … در زمینه های نفت و گاز، بر اهمیت تسلط بر زبان انگلیسی مرتبط با این دو حوزه می افزاید و همچنین نظارت دقیق بر فرآیندهای کلیدی بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا کوچکترین سوء تعبیر، عدم توجه و یا سهل انگاری می تواند به خساراتی جبران ناپذیر منجر شود.

برخی از مزایای این دوره:
  • ارائه اطلاعات و داده های مورد نیاز به ساده ترین و قابل فهم ترین روش ها
  • تقویت دایره واژگان تخصصی مرتبط، مهارت خواندن و درک مطلب
  • طراحی برنامه آموزشی با در نظر گرفتن نیاز های روز دنیای تجارت
  • نظارت و ارزیابی عملکرد زبان آموزان در طول دوره
  • تمرکز بر تقویت چهار مهارت اصلی به ویژه مهارت گفتاری
بخشی از آنچه در این دوره خواهید آموخت:
  • توانایی تجزیه و تحلیل مطالب و به کار گیری دانش تئوری در زمینه نفت و گاز، مهندسی مخازن و فناوری تولید
  • آشنایی با تکنیک های فرآیند های اصلی تولید
  • آشنایی با کاربرد محصولات پتروشیمی
  • تجزیه و تحلیل وضعیت جهانی صنعت نفت و گاز و تاثیر آن بر زندگی روزمره مردم
چه کسانی می توانند در این دوره ها شرکت کنند؟

تمامی کسانی که علاقه مند به آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطابق با نیازهای روز دنیای صنایع نفت و گاز هستند، می توانند با داشتن حداقل دانش زبان عمومی سطح Pre–intermediate  در این دوره های آموزشی شرکت کنند.

این دوره فرصت ویژه ای برای کارکنان شرکت نفت با سابقه تحصیلی غیرمرتبط و یا متخصصان این حوزه با هدف به روزرسانی دانش خود می باشد.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.