دوره زبان انگلیسی مختص پرستاران (English for Nursing)

فهرست مطالب

دوره زبان انگلیسی مختص پرستاران (English for Nursing)

دوره زبان انگلیسی مختص پرستاران (English for Nursing)

رشته پرستاری در دنیای امروز

حرفه پرستاری در واقع یک هنر، علم و همچنین یک حرفه انسان دوستانه است. حرفه منحصر به فردی است که در خلال مراقبت های بهداشتی بر سلامت افراد، خانواده ها، و در مقیاس بزرگتر، جامعه تمرکز دارد. پرستاران نقش حیاتی در نظام مراقبت های بهداشتی هر کشور دارند که اهداف اصلی آنان ترویج سبک زندگی سالم، پیشگیری از بیماری ها و توان بخشی به افرادی است که به دلایل مختلف بخشی از توانایی خود را از دست داده اند.

از این رو، اکثر کشورها برآنند تا جامعه پرستاری خود را گسترش دهند تا مراقبت های بهداشتی موثر و کارآمد را برای عموم مردم ارائه کنند. پرستاری مجموعه ای منظم از علوم است که چارچوبی را برای عملکرد حرفه، تحصیلات عالی مطابق معیارهای تعریف شده، استانداردها و منشور اخلاقی و حفظ نقشی منحصر به فرد که مسئولیت و مسئولیت پذیری را به رسمیت می شناسد، فراهم می آورد.

پرستاران مسئول ایجاد محیط ایمن درمانی برای بیماران، ارائه مراقبت های جامع و شخصی، نگهداری سوابق و گزارش های دقیق و به روز، حفاظت از حقوق قانونی و حریم خصوصی بیمار و حفظ روابط همکاری با سایر کارکنان در محیط کار در چارچوب اخلاق و قانون هستند.

دوره زبان انگلیسی مختص پرستاران (English for Nursing)

در کادر درمان، بیماران با علائم، سن و بیماری های گوناگونی وجود دارند. همچنین آنها به زبان های مختلفی نیز صحبت می کنند. در این حرفه مواقعی هست که پرستاران چه در خارج از کشور خود‍‍، چه در کشور خود، به زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک برای برقراری ارتباط با بیماران، پزشکان، کارکنان پشتیبانی بیمارستان و بستگان بیماران که امری بسیار لازم و ضروری در این حوزه است، نیاز پیدا می کنند.

دوره زبان انگلیسی مختص پرستاران که یکی از شاخه های دوره های آموزش زبان انگلیسی ویژه مشاغل (ESP)، برای اهداف خاص می باشد، سعی در استفاده از این زبان به صورت کاربردی در محیطی بالینی دارد. این دوره دامنه وسیعی از مسائل را از معرفی خود تا مباحث تخصصی اعم از مسائل مربوط به مشکلات تنفسی، عفونت و صدمات، تا تجویز داروها، مراقبت های بعد از عمل و …شامل می شود.

این دوره ارتباطی، غنی از واژگان زبان انگلیسی مرتبط با حرفه پرستاری می باشد و مهارت های زبانی شما را بهبود می بخشد. در این دوره، اصطلاحات پزشکی، تعاملات بیماران و کارکنان، زبان مورد نیاز در محیط بیمارستان و موارد دیگر تحت پوشش قرار می‌گیرند. در طول دوره آموزشی، تمام جنبه های زبان انگلیسی تخصصی پرستاری مورد توجه قرار می گیرند. علاوه بر آن، مهارت های تلفظ و دستور زبان نیز بررسی می شوند.

دوره های زبان تخصصی برای پرستاران یک دوره کاملا کاربردی می باشد و به طور منظم مورد بازبینی قرار می گیرد. بنابراین، این مطالب متناسب با نیازهای روز افراد در نظر گرفته می شوند.

سرفصل های آموزشی
 • اصطلاحات پزشکی: قسمت هایی از بدن، وضعیت سیستم های بدن
 • نقش پرستاران و وظایف آن ها در محیط کار
 • پذیرش: پذیرش اضطراری، تاریخ و اعداد فرم پذیرش
 • نظارت علائم حیاتی: آشنایی با موارد مرتبط با دمای بدن، نبض، فشارخون و…
 • پیشگیری از عفونت متقاطع: آشنایی با عفونت متقاطع، باکتری ها، اقدامات احتیاطی و…
 • کمک به بهداشت شخصی: آشنایی با لوازم بهداشتی و تجهیزات، بهداشت دهان و دندان، حمام بیمار
 • رژیم غذایی و تغذیه: گروه های غذایی، روش های تغذیه، خوراکی ها و …
این دوره مناسب چه کسانی می باشد؟

شرکت در این دوره ها برای افرادی که در زمینه پرستاری و بالینی فعالیت دارند، لازم و ضروری است زیرا موجب افزایش اعتماد به نفس شما هنگام برقراری ارتباط با بیماران و همکاران خود می گردد. این دوره ساختار های دستوری و طیف وسیعی از واژگان تخصصی را تحت پوشش قرار می دهد. از جمله:

 • تمرین مصاحبه شغلی بیمارستان
 • چگونگی صحبت در مورد انواع بیماری و علائم آن ها به زبان انگلیسی
 • تصادفات و موارد اضطراری
 • تغذیه و سلامت
 • توصیف درد
 • و بسیاری موارد دیگر…

 

آموزش در دوره های دوره زبان انگلیسی مختص پرستاران از طریق تمرین های طراحی شده هدفمند به صورت گروهی و یا فردی برگزار می گردد و همچنین زبان عمومی GE و آمادگی آیلتس نیز در این دوره آموزش داده می شود.

برخی از مزایای شرکت در این دوره
 • اطمینان و تسلط بر زبان تخصصی هنگام استفاده از آن در حرفه خود
 • ایجاد فرصت به موجب تمرکز بر اهداف یادگیری شخصی خود
 • کسب اطلاعات راجع به سیستم مراقبت های بهداشتی و نحوه مقایسه آن ها با یکدیگر و…

 

دوره زبان انگلیسی برای پرستاران همچنین می تواند به عنوان آمادگی OET برای پرستاران باشد که توسط نهادهای نظارتی برای پرستارانی که تمایل دارند در کشورهای انگلیسی زبان مانند انگلستان، ایرلند و استرالیا کار کنند، مورد نیاز است. تمامی پرستارانی که این دوره تخصصی را گذرانده اند، آن را به دیگران معرفی می کنند. زبان آموزان در این دوره، به کارگیری لغات، اصطلاحات و به طور کلی زبان تخصصی را در دنیای واقعی تمرین می کنند.

اساتید آکادمی زبان های خارجی واژه تجربه جامع یادگیری زبان و همچنین دانش مورد نیاز صنعت مراقبت های بهداشتی را به شما آموزش می دهند.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.