زبان انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات (English for Telecoms)

فهرست مطالب

زبان انگلیسی ویژه ارتباطات (مخابرات) | vaajehacademy.com
زبان‌انگلیسی مرتبط با مخابرات و فناوری اطلاعات (English for Telecoms)

زبان انگلیسی از پرکاربردترین ابزار ارتباط در سراسر جهان به شمار می آید و حداقل از هر پنج نفر، یک نفر می‌‌تواند انگلیسی صحبت کند یا بفهمد. از طریق آموختن زبان انگلیسی توانایی برقراری ارتباط موثر با مردم کشورهای مختلف در سراسر دنیا چندین برابر می شود چرا که زبان وسیله ارتباطی افراد با یکدیگر می باشد و تسلط به زبانی واحد مانند یک پل ارتباطی میان فرهنگ ها و ملت ها در سراسر جهان ایفای نقش می‌کند.

با گسترش دامنه ارتباطات، فرصت های شغلی بیشتری در اختیار افراد قرار می گیرد و به تبع آن، انسان ها نیازمند مستحکم کردن پل ارتباطی میان خود و دنیای بیرون می باشند. از طرفی، با افزایش روز افزون شرکت های بین المللی و شرکت هایی که تمام ارتباطاتشان، صرف نظر از اینکه در کدام نقطه جهان قرار دارند، به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد، نیاز به تسلط به زبان انگلیسی کار و تجارت به عنوان یک مهارت لازم و ضروری، بیش از پیش در میان افراد شاغل احساس می شود.

کارفرمایان نیز برای استخدام و جذب نیرو، این مهم را مدنظر قرار می دهند و از آن جا که  افراد مسلط به زبان دوم در اولویت پذیرش قرار می گیرند، فرصت های شغلی افرادی که در این زمینه دچار ضعف هستند رفته رفته کاهش می یابد. حال باید این نکته را نیز مد نظر قرار دهیم که در دنیای امروز، با توجه به افزایش روزافزون نیاز افراد به برقراری ارتباط از طریق تماس تلفنی، توانایی افراد در انتقال موثر پیام‌ها در موقعیت‌هایی که عوامل حمایتی نظیر زبان بدن و تماس چشمی نیاز می باشد اما دسترسی به آن ها ممکن نیست، امری حیاتی به شمار می‌آید.

برای مثال هنگامی که در یک جلسه حضور دارید بدون اینکه با هیچ یک از شرکت‌کنندگان ملاقات کرده باشید، تنها وسیله ارتباطی و تاثیرگذار شما بر روی مخاطب، صدا و لحن شما می‌باشد. حال در این میان باید در نظر داشته باشیدکه در عصر ارتباطات امروز، زبان انگلیسی زبان ارتباطات بین‌المللی و همچنین رایج‌ترین زبان پذیرفته شده در محیط های شغلی است و عدم تسلط بر زبان ‌انگلیسی مورد نیاز در حوزه کار و تجارت موجب می‌شود که رفته رفته از بازار رقابت و چرخه اقتصاد کنار گذاشته شوید.

دوره انگلیسی ویژه مخابرات و فناوری اطلاعات دوره‌ای است جهت آموزش افراد فعال در این حرفه که برای برقراری ارتباط با همکاران، مشتریان و شرکای تجاری به زبان انگلیسی نیاز دارند و در شرایط مختلف با فناوری‌های جدید سر و کار دارند. همچنین در طول دوره ها این شرایط فراهم شده است که در کنار زبان تخصصی، به طور همزمان، زبان انگلیسی عمومی خود را نیز تقویت کنید.

زبان انگلیسی ویژه مخابرات و فناوری اطلاعات  (English for Telecoms) و انگلیسی برای اهداف خاص  (ESP= English for Specific Purposes) به گونه ای علوم کامپیوتر و مهندسی مخابرات را در کنار هم قرار داده اند.

از آن جا که متخصصان مخابرات باید در حیطه کاری خود به تمامی مسائل و همچنین فناوری های روز، به عبارتی انتقال پیام بین دو یا چند کاربر از طریق فرستنده‌های الکتریکی مختلف مانند تلفن‌های همراه، سرورهای اینترنتی، اپراتورها، مودم‌ها و… شامل همه ایستگاه های تلویزیونی و رادیویی اشراف داشته باشند، زبان‌انگلیسی ویژه مخابرات و فناوری اطلاعات برای هر فرد فعال در این رشته تخصصی که باید مرتبا دانش خود را ارتقا دهد، لازم و ضروری می‌باشد.

بنابراین، تقاضا برای شرکت در این دوره‌ها روز به روز افزایش می‌یابد زیرا فن‌آوری‌های جدید در این زمینه به صورت مادام و پیوسته در حال گسترش هستند. دوره‌های کارشناسی ارتباطات شامل داده‌های ارتباطی، تجارت الکترونیکی، رسانه‌های جهانی، برنامه‌های رایانه‌ای و امنیت شبکه می‌باشند که برای انتقال دانش به شرکت کنندگان دوره مورد استفاده قرار می گیرند.

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص دوره‌های آموزشی ویژه مشاغل، متدهای آموزش زبان انگلیسی و… روی دکمه تماس با ما کلیک کنید.